Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdvözletem! A gépemben(Window...

Üdvözletem! A gépemben(Windows64) van 16Gb(2x8),DDR3,1600 Mhz,CL9 memória. Tökéletesen működik, de arra gondoltam, bővíteném 32Gb-ra. Ezt a tipust már nem forgalmazzák, használtat pedig nem szeretnék. Mire figyeljek az új modul vásárlásakor?

Figyelt kérdés
Ballistix Sport van benne.

2021. aug. 28. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vészes a használt, csak az a lényeg, hogy megbízható forrásból vedd, ne az eBay-en Rikárdó Rikárdótól. Általam 10 évvel ezelőtt vett használt RAM is szuperül működik a mai napig, mert bevizsgálták az üzletben, mielőtt eladták.


A DDR3 bizony tizenévvel ezelőtt volt, ma már nem nagyon tudsz válogatni. Jó, ha kapsz normálisat. Arra figyelj, hogy milyen forrásból jön, ne arra, hogy új-e.

2021. aug. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A RAM az a komponens, ami a legritkábban hal meg a proci után, nekem van olyan gépem amiben DDR 1-es van, kiválóan működik. Arra figyelj, hogy legyen próbagarancia, miután megvetted nyúzd meg memtest86-al. Ha az egy jó 24 óra futás alatt nem talál hibát, biztos lehetsz benne, hogy még sokáig szolgálni fog.
2021. aug. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még azt szeretném tudni, hogy a "CL9" mutató az fontos a kiválasztásnál? Arra gondolok, hogy például a CL11 is passzolhat a régiekhez?
2021. aug. 28. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Sebességben van különbség, de inkább komolyabb terhelés, meg játékok alatt mérvadó, akkor is csak kicsit. Hogy egy 80 éves hobbi gépbe melyiket rakod, szinte mindegy. Lehet törekedni rá, hogy a 9-est vedd meg, de ha csak a 11-es jut, az se katasztrófa.
2021. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Találtam 9-est, akkor az lesz az.
2021. aug. 28. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!