Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gép elindul aztán csak úgy...

A gép elindul aztán csak úgy leáll, ezen gondolkodhatunk egy páran?

Figyelt kérdés

A gép röviden:

ASrock B75M

-I5 3470s

-2×4GB corsair vengeance lp 1600MHz RÁM

-Kingston HyperX Fury 120GB SSD

-2×1TB WD10EZEX HDD

-Gigabyte GTX-1060-WF2OC

-Seasonic G-650 tápegység


A probléma annyi hogy amikor elindítanám a gépet akkor elsőre felvillan minden Led, felpörög minden kemény 2 másodpercig aztán le is áll.

BOOT safe beállítás miatt még 3× megpróbál elindulunk de semmi.

A második indításnál nincs kép és nincs egér/billentyűzet.

A 3. indításnál van minden bejön a kép végre eljutok BIOS-ba ránézek hogy mik a mért értékek és kemény 8 másodpercig bírja tartani magát majd végleg leáll.

A táp 12V-os ágán 12,165V-öt mérek az 5V-os ágon 5,267V-ot a 3,3V-on 3,4V-ot.


Jelenleg kávézok mert szétver az ideg szóval szétszedtem és csak 1 RAM van benne meg a rendszer SSD. Ennek próbája most következik.


Esetleg valakinek van valami ötlete még?

CMOS jumper és elem kivétel már megvolt.


Esetleg lehet hogy alaplap?

Ugye nem a hagyományos kondenzátor van rajta hanem "elko"-s tehát ezek nem púposodnak fel vagy durrannak ki tehát az a jellegzetes szag se lesz ha kondi bajos.



2021. szept. 3. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez vagy táp lesz, vagy alaplap. De gyanús, hogy táp. Van egy voltage ok jelzés, ami a táptól jön az alaplap felé és azt jelenti, hogy a feszültségek stabilak és a tűréshatáron belül vannak. Akkor és csak akkor indul a gép, ha ezt a jelzést kapja, amint megszűnik leáll, hogy nehogy elfüstöljön valami. Így amikor a biosba eljutsz természetesen normális értékeket látsz, mert csak akkor jön a voltage ok jelzés, amint az megszűnik 8 másodperc múlva, kikapcsol.
2021. szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nos a jelenlegi felállásban is ugyan azt produkálja a gép.

Most cserélek tápegységet.

2021. szept. 3. 10:30
 3/8 A kérdező kommentje:
Tápegység csere után is ugyan az.
2021. szept. 3. 10:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Elko=Elektrolit Kondenzátor


A behalt kondenzátor nem szükségszerűen puposodik fel.


Valószínüleg tápegység hiba. Terhelés hatására inkább lekapcsol.

2021. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem táp mert épp most kipróbáltam párom gépében és működik rendesen.

Tippem szerint az alaplapom lesz.

A 2 RAM-ot is kipróbáltam minden felállásban.

És még azért tippelek az alaplapra mert most a sokadik próbálkozásra már nincs kimeneti feszültség egyik USB csatlakozókon. Se az alaplapikon (2DB USB 2.0, 4DB USB 3.0), se az gépházon lévőkön (1DB USB 2.0,1DB USB 3.0)

2021. szept. 3. 11:08
 6/8 anonim ***** válasza:

én is tápra tippelek,

mondjuk a G-650 nem kicsi,

az,hogy másik gépen megy, az nem jelenti azt ,hogy a tiédre is jó, elszált benne 1 kondi, egy alacsonyabb konfigot elvisz , de egy nagyobbat már nem,

csak a GTX, 120W igény + a többi,

kérj kölcsön egy nagyobb tápot és próba.


de ez is csak 1 tipp, alaplap csere előtt azért érdemes minden mást kizárni.

2021. szept. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sikerült szűkíteni nagy valoszinuseggel alaplap vagy proci haldoklik mert 2 napja hoztam vissza műszerésztől tegnap tökéletesen ment, ma 30 percet bírt és ennyi volt.
2021. szept. 19. 11:57
 8/8 A kérdező kommentje:

Error sending End of Post Message to ME, system halt!


Most reggel kemény másfél óra hardver pakol ide-oda ez meg az lehúzása, szanaszét csupaszítás.

Alaplap+CPU+RAM kombinációval fél óra indítgatás után a fenti üzenetet dobta a postolás végén és megint végleg megállt.


Azért épp most próbálom amit mondtál #6 az istent is átraktam párom gépében 95W-os AMD CPU X3 445, 2X2GB DDR2 RAM GTX1060, SSD, 4 HDD, 4 ház ventilátor és a G650 táp.

20 perce semmi baja teszi a dolgát csak lassú és iszonyat használhatatlan.

2021. szept. 20. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!