Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan rakod össze az egyszer...

Hogyan rakod össze az egyszer már szétválasztott (C:) és (E:) lemezterületeket egy (C:) -be?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a problémám, hogy amikor megvettem a laptopomat és telepítettem a windowst akkor volt rá lehetőség, hogy külön parciókra szedjem a tárterületet. Na így lett egy 72GB -os (C:) meghajtóm és egy 403GB -os (E:) meghajtóm. Jelenleg pedig nincsen elég helyem a (C:) -n, így nem tudok futtatni egy fontos programot, annak ellenére, hogy az (E:) -n bőven van elég hely.


Megj.: SOK fajta tárhely felszabadítási módot próbáltam, egyik sem bizonyult elégnek. A cél az hogy egyben legyen az egész lemezterület.



2021. szept. 25. 13:49
1 2
 1/11 Vortrex ***** válasza:
86%
MiniTool Partition Wizard-dal áttudod csoportosítani a lemezterületet
2021. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Linuxról (usb) bootolsz, és egyberakod.
2021. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

[link]


Az E meghatjón természetesen elveszítesz minden adatot.

2021. szept. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
+1 a MiniTool Partition Wizard, nálam tökéletesen megcsinálta, adatvesztés nélkül.
2021. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1. és 4. megnézem ezt a programot.


Kedves 3. próbáltam már, de nekem csak a Shrinking/Zsugorítás opció elérhető, és ott is elakadtam. Azt írja, hogy a Szabad elérhető lemezterület MB -ban: 0.

2021. szept. 25. 14:13
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

"Kedves 3. próbáltam már, de nekem csak a Shrinking/Zsugorítás opció elérhető, és ott is elakadtam. Azt írja, hogy a Szabad elérhető lemezterület MB -ban: 0."

Igen. Ezért muszáj törölöd a partíciót.

2021. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az E meghajtón sorrendben először az adatok vannak, majd pedig a szabad tárhely, ezért nem tudod a lemezkezelővel kiterjeszteni a C meghajtót. Ha a C meghajtó után az E meghajtó szabad helye, majd pedig az E meghajtón található adatok lennének, akkor tudnád csak megcsinálni a beépített megoldással. Viszont nem muszáj törölni a partíciót, külső programmal meg tudod csinálni adatvesztés nélkül is.
2021. szept. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az E meghajtó foglaltságnak megfelelő részt lecsípsz belőle, átmozgatod rá az adataidat, majd a felszabadult részt csatolod a C-hez. Ehhez nem kell sámánt hívni.
2021. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 belapus ***** válasza:
51%

Az Aomei és az Easeus is hasonló, mint a MiniTool.Én az Easeus szoktam használni.Abban - szerintem a többiben is - megoldható, hogy több részletben, de egy folyamatban növeli meg a C-t, amennyiben nem közvetlenül mellette van az a meghajtó, amelyen van elég szabad terület.

Az adatokról érdemes biztonsági mentést készíteni, lehetőleg ne arra a gépre, amelyen a manővert akarod végrehajtani.

Ettől függetlenül nálam nem volt adatvesztés egyszer sem.

2021. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ki az a töketlen aki a háztartási gépek közé írta be?
2021. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!