Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopba miért mondják sokan,...

Laptopba miért mondják sokan, hogy gyenge illetve rossz egy intel 1135g7 processzor?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy sokaknak csak a gémer gép ér valamit, de ha valakinek nem gémer gép kell, akkor miért kell fikázni a "gyengébb" más felhasználási célra készült gépeket?

2021. okt. 31. 11:16
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
24%

Csak azert mert intel es irigylik

meg mert a Ryzen meno dolog mert jovobiztos azert mert 8mag 16 szalas ami nagyon fontos

illetve meg tobb mag szal is nagyon fontos

meg ugye ha mas nem legalabb 6mag 12szal legyen a minimum


vagy ezen kivul nem tudom mire gondolnak

2021. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért egy 11 gen intel sem annyira idejétmúlt, illetve lehet nem sok mag mégtöbb szál, de egy alapvetően netezős, irodai felhasználású gépbe nem hinném azt, hogy hulladék lenne.
2021. okt. 31. 11:55
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

igazabol nem tudom miert

teszteken az Ryzen 5800U ami elege zaszloshajo nem szerepel valami fenyesen sot

igy nem tudni, ezek a tesztek hamisak szerintuk?


se a fogyasztas se a sok szalas teljesitmenyuk nem olyan mint amilyennek tartjak a Ryzen t reklamozo szakertok,


Tehat proci teren csak papiron mutat jol mint amit irtam is #1

jol hangzo marketing hogy dugig van szalakkal magokkal mintha noveny lenne...


Igp teren szinten nem ertheto, mivel erre ugyanugy ervenyesek mint a proci teren

sokat fogyaszt es gyenge

intelekhez kepest


es epp ellenkezojet allitjak valamiert


persze hasznalni lehet oket ezzel nincs gond, csak mig Intel most is Istenit alkotott mint mindeg, addig Amd "pozitiv" atvitt ertelemben se alkotott ordogit

mivel jo ha tartani tudja a lepest itt ott, mashol meg iszonyatosan sokszorosan lemarad


itt az az eset all fent hogy egyszeruen ryzen/amd fanboyok, csak nem valjak be, lehet maguknak sem


en bevallom hogy Intel fanboy vagyok de nem indokolatlanul szerintem


Xy4

2021. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

Itt meg megjegyzem hogy meg az Intel 10U es 10G procik is eleg jol "tartjak magukat" megha azert 11G s procit erdemesebb manapsag mar venni


Ryzenek teren pont ott van egy kis elony es hasznosaguk szerintem amikben kevesebb a mag szal mint amit divatosnak tartanak (mint pl. 4300U, de nem valami elterjedt gepekben, igazi utodja meg nem is lett nem is keveseltek hogy csak 4 magos)

csak ezeket eppen ezert megvetendonek tartjak az amd hivei is, (a hodoloi, imadoi)

"ugyan mar az nem is jo ryzen ami csak 4mag 8szalas, ami megkevesebb az meg meginkabb"


Valami mag mania lehet ez

2021. okt. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kontár a kis intel-fanboy hogy beindult xD


Kérdező: egy technikai kérdésre adott válasz tartalmát jobban teszed ha ignorálod abban az esetben, amikor a legelső érv az hogy: "es irigylik" :)


Amiért én a másik kérdésnél lehúztam az intel 1135g7-et az nagyon egyszerű: a teljesítménye és az árazása egyszerűen nem jó. Az intel nem haladt úgy a gyártástechnológiai fejlesztéssel ahogy szeretett volna és annyi fért bele a 10-11. generációba amit látunk, az ultramobil piacon a 15Wattos kategóriában ez 4 magos és 8 szálat jelent.


Persze itt jöhet a vád, hogy "magmánia", de ha a másik oldalról végigondolod ( amit amúgy a tesztek is igazolnak): ha adott két rendszer és az adott TDP keretbe az egyik +50 vagy akár +100% teljesítményt tud belepakolni akkor az a rendszer jobb. Ugyanabból a 15Wattos keretből kijön kétszer annyi teljesítmény akkor az a rendszer kétszer hatékonyabb, ugyanannyi munkához fele annyi "áram" szükséges és jelentősen nő az akkumulátorról elérhető üzemidő. Míg a g7-esek vegyes, normál használatú üzemideje 7-9 óra, addig a konkurenciáé 11-14 óra között van ugyanakkora akkuval! Hosszabb akkulemerülési ciklusok, kisebb terhelés az akkunak, később megy tönkre. Nálam pl a Dellben 3 év alatt fonnyadt le az akku, de az még a hagyományos cserélhető, viszont az új ultramobilok jelentős részében már nem ilyen van > szervíz> szétszed> fizet..


Én úgy gondolkodom, hogy laptopot hosszú távra veszünk, jellemzően 5 vagy akár több évre ( ha hardveresen jó ). Itt már nem mindegy mennyi időt él túl az akkumulátorod.


Az informatikai teljesítményigény folyamatosan nő. Megnézed mi volt 5 évvel ez előtt a kommersz asztali csúcsprocesszor, amikor az AMD még labdába sem rúgott: i7-6700K és i7-7700K. Ma, 5 évvel később az intel laptop processzorai 25Wattból verik ezeket az AMD laptopos procijai meg 15 wattból alázzák őket és csak 5 év telt el. Te tudod mi lesz 5 év múlva? Én nem, de gondolom a hardverigény tovább fog nőni és ha most kell választanom akkor azonos keretből inkább azt veszem aminek a teljesítménye nagyobb. Most mehet a vita, hogy a 8 vagy a 12/16 szál a jobb, de 5 évvel ez előtt ebben az ultramobil szegmensben 2mag volt a processzorokban, hyper threadinggel 4 szállal. Ma az intel ennek a dupláját kínálja az ultramobilok piacán az AMD meg a négyszeresét és csak 5 év telt el. MI lesz 5 év múlva? 2016-ban szerinted hányan gondolták, hogy az i3-6300U nem lesz bőven elég netezésre? De azért csak jó lenne, ha a háttérben menne a youtube, meg közben futna pár program, meg a facebook meg ha alt+tab közben nem kellene cigiszünetet tartani..


"Azért egy 11 gen intel sem annyira idejétmúlt"


A 11gen egy kényszermegoldás volt az Inteltől. Az asztali változatokat időn tavasszal adták ki,csütörtöktől megvásárolható a 12. gen. Szerintem mennyire idejétmúlt, ha fél év alatt még a gyártója is kidobta? Az asztali változatokból pl van olyan a 10. generációban ami konkrétan jobb, mint az utód..


Laptopoknál valóban nem rosszakk, sőt ha a 4mag8szálas processzorokat hasonlítjuk össze akkor kifejezetten jók. A gond ott van, hogy a konkurens gyártó ugyanerre termékvonalra kínál olcsóbban 6mag 12 szálat és drágábban 8mag 16 szálat. Ha olcsóbban megkapom az 50%-kal magasabb all core teljesítményt akkor miért kellene vennem drágábban a lassabbat? Ha az egyik boltba 100 forintért két csokit kapsz ami ugyanolyan jó, mint amiből a másikban csak 1-et egy 100-asért akkor te elmész megvenni az 1-et a kettő helyett? :D


Kontár megint telefosta az oldalt hülyeséggel, persze egy tesztet vagy forrást sem linkelt. Szerintem bántja a kicsi lelkét, hogy mindig csak oltjuk meg rajtakapjuk amikor pl nyíltan hazudik :D


Majd én pótolom helyette. Ez pl egy jó teszte, amivel mérhető az egy szálad és allcore processzorteljesítmény ( még mielőtt megkapom, egy szálon baromi jól megy a 11gen - főleg ha átlépi a 15Wattot, ezt nem is vitatja senki):


[link]


Megnézed a 15Wattos világoskék sávokat és láthatod, hogy 15 wattból allcore a legratyibb Ryzen 5 5500U majdnem dupláz és az ezzel a processzorral szerelt laptopok általában olcsóbbak. Ott a jóval drágább 5800U, az több mint duplát teljesíti, mint az i7-1185G7.


Csak egy szálon, a 11gen mobil procik kétségkívül nagyon jók:


[link]


Már csak aza kérdés,hogy 7/24-ben Photoshoppal dolgozol? Mert azt leszámítva a normál használatnál ennek az ég világon semmi előnye. Egy szálom 10-15%-kal gyorsabbak a G7-ek, all core meg 40-50%-kal lassabbak.


És legyen egy kis akkuüzemidő is. A pcworld mérése szerint, 65Wh-s akkuval a Ryzen7 5800U 770 percig képes 4K videót lejátszani,míg a i7-1165G7 537 percig. Egy töltéssel majd 13 óra vs majd 9 óra:


[link]


Jelenleg az árukeresőn a 35Wh-s akkuval szerelt Lenovo V15 G2 árai:

i5-1135G7: 199 990,-

R5-5500U: 184 990,-


15 000-rel olcsóbb, gyorsabb és nagyobb az akkuüzemideje. Esetleg van Ryzenes Lenovo Ideapad 3 45Wh akkuval 199 990,-ért ami +30% üzemidő az előzőhöz képest.


Ez esetben mi indokolja, hogy 4 magos processzorrla vegyél laptopot amikort ugyanannyiért kapsz olyan 6 magosat aminek a teljesítménye 40%-kal magasabb és e miatt hosszú távon is időtállóbb valamint nagyobb az akkuja és ezért az özemeideje közel a duplája azonos használat mellett.


Ha úgy írom, hogy az i5-1135G7 az valójában jó, de annyiért kapsz sokkal jobbat az kevésbé bántja majd az intel-fanboyok lelkét? Amúgy ezt a fanboyságot sem igazán értem. 6-8 évig az AMD nem tudott versenyképes terméket lerakni a piacra, 6-8-9 évig senki nem ajánlotta ezeket. Az utóbbi két generáció az a laptop piacon, ami tényleg brutáljó lett és leginkább a 15 Wattos ultramobil szegmensben lett brutáljó, ott van jelentős előnyük (35-45 Wattos ligában sokkal kisebbek az eltérések), de miért fáj sokaknak, hogy ha ezt ajánljuk mert jobb? :D

2021. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!