Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet rossz a DVI-I-VGA...

Lehet rossz a DVI-I-VGA átalakító?

Figyelt kérdés
Adott egy régebbi számítógép egy régebbi videokártyával amin csak DVI-I csatlakozás van kettő.Nos a probléma az lenne,hogy ez egy ismerős9öm gépe és neki van egy 22" lg monitorja amin csak vga csatlakozás van nos vettem neki hozzá egy dvi-vga átalakítót rá is dugtuk a gépre tökéletes is volt bár az elején a monitor mindig azt mutatta,hogy nincs csatlakoztatva sehova sem aztán mikor bootlt mindig be is jött a kép és 1 hétig így is használta.Most meg olyat csinál,hogy hiába indítom el a gépet csak azt mutatja a monitor,hogy nincs csatlakoztatva semmilyen forrás szóval evégett az egész gépet át is teszteltem de szinte már mindent kiszűrtem mert a monitor az én gépemre dugva dvi átalakítóval meg tökéletesen működik tehát képet kap a monitor,kipróbáltam csak dvi csatlakozással is a gépben a videokártyát kiküldi a jelet az én monitoromra.Aztán kísérletezgettem tovább mert fura nálam az ismerős gépe is működik meg a monitorja is nála meg egyszerre nem a kettő,elkezdtem mozgatni a videokártya dvi csatlakozójában az átalakítót és az egyes porton elkezdett elszinteződni a kép meg ugrált vagy el is ment, a másik dvi csatlakozón meg már képet sem adott ezeket most a saját monitoromon hajtottam végre.Aztán sima dvi vezetékkel kötöttem össze a videokártyát meg a monitoromat mind a két dvi porton adott képet rángattam 9össze vissza becsavarozva stabilan a kép nem torzult vagy ment el vagy színeződött el.Szóval most arra gondolok,hogy lehet e hibás a dvi-vga átalakító?Most a vga csatlakozás csavarját bele bikáztam,hogy egyáltalán nem lötyög meg a videokártya dvi portjába is megpróbáltam bele csavarni,hogy tartson csak a gembird átalakítón hagy maga után kívánnivalót a csavarozási megoldás.Szóval bebikáztam a csavarokat amennyire tudtam most ha nagyon megrángattam a csatlakozást nagyon ritkán elhomályosult a kép de úgy általában jó volt.Lehet érintkezési probléma az átalakítóban?Olyat is olvastam,hogy régebbi monitorok nem tudják úgy meghajtani a dvi digitális jelet vagy mi és azért nincs kép de ezt azért nem hiszem mert az elején 1 hétig volt kép az lg monitoron a géppel.

2021. nov. 6. 19:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy lehet az is,hogy a videokártyának a csatlakozója jobban ki van kopva?Mert most próbálgatom a régi gépben egy nvidia gt9600 van azt hiszem és most jó a kép de ha megmozgatom az átalakítót csak enyhén de de néha megugrik a kép amúgy stabil,viszont az a fura sima dvi vezetékkel meg egyáltalán nem is lötyögött egy cseppet sem és nem ugrott meg a kép ha mozgattam.Viszont az én gépemben a videokártyámra rácsatlakoztatva a dvi vga átalakítót jól becsavarozva nem volt gond a képpel
2021. nov. 6. 20:03
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen videokártya?

Milyen átalakító?


Mutass valamit.

2021. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
asz ismerősöm gépében van a gt9600 az én gépemben meg egy N210 az ismerősömnek van a géphez egy kis 22" lg monitora de csak vga csatlakozás van hozzá 1 hétig működött a gt900 kártyával aztán no signal de nálam meg működik a gép az én monitorommal is meg az övével is meg a monitora működik az N210 kártyámmal is viszont nála a gépe meg az lg monitora meg nem akar működni az az nincs kép csak no signál.Szóval a lényeg nálam külön külön működik a monitora is meg a gépe is de nála együtt nem a kettő de előtte meg 1 hétig ment együtt a kettő.És csak úgy tudom összekötni a gépét és a monitorát,hogy be kellett iktatni egy dvi-i-vga átalakítót ami lehet nem tökéletes teljesen mert mondjuk az én gépem kártyájában stabilabb mint az ő gépe kártyájába csatlakoztatva viszont ha csak simán dvi vezetékkel csatlakoztatom az ő gépét az én monitoromhoz akkor rángathatom a dvi vezetéket a kép stabil de átalakítóval meg mozgatásra néha ugrál vagy elmehet.Szóval most nem tudom mi lehet a gebasz
2021. nov. 6. 20:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek alapján tényleg csak az átalakító lehet hibás minden mást kiszűrtél, másikkal még nem próbáltad?
2021. nov. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mutasd
2021. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4/


Ez az egy átalakítóm van most jelenleg esetleg jövő héten cseréltethetem mert 1 hete lett véve.

2021. nov. 6. 20:35
 7/7 A kérdező kommentje:

5/

1 órámba került ez a kísérletezés és videót nem csináltam róla.

2021. nov. 6. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!