Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC-> GPU Túl melegedés,...

PC-> GPU Túl melegedés, leállás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Random játékoknál felfő a kártya és leállítja teljesen a gépet, utána egyből próbálna újra indulni, felvillannak LED-ek meg megindul a venti de ki is nyomja ismét majd megint próbálkozik, addig míg gondolom normál hőfokig nem csökken le a VGA.


de az benne a furcsa.. hogy CoD Warzone, Forza Horizon 5 hosszabb idő után sem csinálja ezt.. 60-70 nagyon max 75 fok körül megy a VGA (pl. forza ment 8 órán keresztül és semmi nem történt) De Unreal Engine vagy Unity Engine-s játékoknál vettem ezt észre, Phasmophobia, Ranch simulator, theHunter etc..

1 órát se bír ki és lekapcsolja magát a gép, CPU normál 50 fok, viszont itt a gpu már 80 fölé megy kb. 90 körül lövi le, és akárhogy veszem fel Afterburnerbe max-ra a ventik sebességét nem tudja 80 alatt tartani úgy sem..


-Intel Core i5 10400F

-Asus Prime B460M-A

-2x8gb Kingston DDR4 2667Mhz RAM

-GIGABYTE GeForce GTX 980 WINDFORCE 3X Gaming OC 4GB GDDR5 256bit GPU

-FSP 600w PSU (80 plus bronze)


Nem régiben került bele az új lap+proci. Előtte Asus H110M-K lap és Intel Pentium G4600 Dual-Core 3.6GHz LGA1151 proci volt benne és ezekkel egyszer sem csinálta, gép nyílván újra lett rakva. Windows, minden driverem is up-to-date.


(Nem zavaró, csak nem értem, hogy egy optimalizálatlan 150 fős multiplayer fps nagy igényü játék miért nem csinálja ezt míg egy kis semmi játék meg igen..)


Bármi ötlet vagy hasonló tapasztalatot szívesen meghallgatnék :)



2021. nov. 29. 15:25
1 2 3
 1/21 MGéza ***** válasza:
53%
Mennyi az fps? Kapcsold be a vsyncet ha több mint a monitor frissítése, úgy nem fog maxon pörögni a kártyád.
2021. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát ezekbe a semmi kis játékokba ultra max mindenen, és bőven 60-75 felett van de próbáltam teljesen minimum grafikán és ugyanúgy túl melegedett.. de ez akkor is logikátlan lenne ha egy fh5 high beállításokon 1920x1080 ba szintén 80-90 fpsem van és mégsem melegedik túl több óra játék után sem :D
2021. nov. 29. 15:31
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
És mi az oka, hogy annyi az fps amennyi? Nem biztos, hogy a GPU. Ha a játék a CPU miatt nem tud annyi képkockát gyártani, amennyit a GPU tudna, nem fog maximális teljesítményen járni, így túl se melegszik. Míg ha a GPU maximális teljesítményen jár, jobban melegszik. Normális esetben ezt is gond nélkül bírnia kéne, a kártya hűtése elégtelen. Lehet telement kosszal, vagy kiszáradt a paszta, vagy valami blokkolja a hőkivezető nyílást, esetleg már eleve forró levegőt szív be más komponens miatt, ami oda fújja a levegőjét, például a CPU.
2021. nov. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

hogy értve mi az oka? Szerintem maximális grafikai beállítások mellett ez kellemes fps szám


Lehetséges.. érdemes lenne a karit újrapasztázni? a heatsink azok az ilyen arany-bronz színü cuccok a végén ugye? ahhoz mondjuk hozzá ér pár kábel mert a cpu-nak több pinje van mint az előzőnek és nem tudtam máshol elvezetni, lehet hogy az a kábel gátolja a hőkivezetését?

2021. nov. 29. 16:07
 5/21 A kérdező kommentje:

Esetleg bár az mikor használtan megvettem a kártyát 2 éve is fura volt az egyik (középső) venti érdekesen forog.. hangos meg zúg nem egyenletes. mikor kivettem és megfújtam a két szélsőt pörögnek sokáig a középső az pár fordulat és megáll


Itt van kép a kábelezésről: [link]

2021. nov. 29. 16:11
 6/21 anonim ***** válasza:

Kétfajta megközelítés van


Kifújod belőle a port, felhúzod a vnetit, hogy dolgozzon mint állat, esetleg újrapasztázod.


Limitálod az fps-t és lejjebb veszed a grafikát.

2021. nov. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Portalanítva lett és teljesen szétszedve-újra rakva lett a gép egyedül ez a venti dolog meg gpu újrapasztázás nem történt meg, de akkor sem értem miért müködik egy horizon 5 maxon probléma nélkül, egy phasmophobia meg akármilyen beállítás mellett leállít mindent :///
2021. nov. 29. 16:13
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"középső az pár fordulat és megáll"


na van egy félig hallott ventid pont a kártya közepén...

2021. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Mit lehet tenni azzal a ventivel? Vigyem be esetleg valami pc-s szervízbe a karit vagy otthon is meglehet javítani?
2021. nov. 29. 16:15
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy rossz ez az fps szám, hanem hogy miért annyi amennyi, mert oka van, hogy nem több. Valamelyik komponens eléri a kapacitása határát, így a másik nem fog teljes kapacitással járni. Ez játékfüggő, hogy melyiket igényli jobban. Amiben sok a fizikai számítás, szimuláció (pl az autók élethű törése, épületek összeomlása), az CPU igényesebb. Ahol a látványon, grafikán van a hangsúly, de a történések nem (annyira) élethűk, az GPU igényesebb. Azoknál, ahol a CPU éri el hamarabb a kapacitása határát, a GPU nem fog maximális teljesítményen járni, így nem is melegszik annyira. Ahol viszont a GPU éri el hamarabb a kapacitása határát, ott nagyon fog járni és melegedni.
2021. nov. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!