Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem adja le a maximális...

Miért nem adja le a maximális teljesítményt a gépem például a minecraft játéknál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A gépem, gyors konfig: gtx 1650, ryzen 5 2600, 16 gb ram, ssd.

Leginkább a minecraftnál szokott az lenni hogy mikor megfordulok akkor, a játék beesik 30-40 fps közé, ha normálisan állok akkor is max 67 körül szokott lenni. Interneten nézegettem teszt videókat stb... mindenkinek minimum 100 fps felett van a képkockája, de inkább 300. (100 ha shader packet használ.) A videókártya driverből a legfrissebb van fent. Msi afterburnerrel is megnéztem és se a CPU se a GPU nem megy 100%-on. A GPU 30% körül mozog míg a CPU 15% talán. Már a prioritást is elsődlegesre tettem a minecraftnál de semmi. Valaki van esetleg valami ötlete miért nem megy feljebb az fps, vagy miért nem dolgozik a hardver erősebben? Köszi a válaszokat.



#Minecraft #hardver #Java #grafikuskáryta
2021. nov. 30. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A Launcherben lehet állítani hogy mennyi RAMot használjon a játék. FPS boostra meg a legjobb az optifine, az biztos felnyomja pár 100ra.Illyetve asszem a menüben is lehet állítani FPS limitet.
2021. dec. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) megpróbálom majd.
2021. dec. 1. 10:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Render distance mekkorán van?

RAM van elég a gépbe/a minecrafthoz rendelve?

Moddoltad esetleg?

2021. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ádám, a render distance lehúztam 14-re a 16 helyett ami még épp nem zavaró. Így most tartja magát 60 felet de be be esik 40 köré ha pl forgolódok gyorsan. Gondolom a be nem tölött chunkokat tölti le. Eredeti minecraft launcheren nem találtam meg a ram rendelést, szóval még utána kell nézne, hogyan kell. Nem nem modoltam. 1.18 simán
2021. dec. 2. 10:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Memórialimit növelése:


[link]

2021. dec. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!