Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van ekkora árkülönbség...

Miért van ekkora árkülönbség a két ugyanolyan típusú (15 5502) Dell Inspiron laptop között? (megjegyzésben a hivatkozás)

Figyelt kérdés

erről a két laptopról van szó:


[link]


én különbségként csak a grafikus vezérlőt látom, de mondjuk azt nem tudom hogy okoz-e tényleg ekkora különbséget, ez jogos? vagy csak a drágábbat felárazták a black friday-en, és most azért árulják ennyiért? Érezzem úgy,hogy hülyének vagyok nézve? (vasárnap rendeltem meg a drágábbat 299.990-ért, most visszaárazták 360 ezerre, de ott van mellette 310-ért ugyanaz a gép, csak annyi a különbség, hogy egyik Intel Iris, a másik NVidie Geforce. Egyáltalán mi ez a grfikus vezérlő?


köszönöm előre is, légyszi fejtsd ki, ha hozzászólsz, ne csak annyit "böffents", hogy "át vagy b.szva", "nyugi, az a jobb". Szeretném érteni. (de nem szakmám, ezért kérdezem)



2021. dec. 1. 13:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

most nézem, hogy az összehasonlítást nem jegyezte meg a gép, erről a két laptopról van szó, a notebook.hu-n:


Dell Inspiron 15 5502 (5502FI5WA2)

Dell Inspiron 15 5502 (5502FI5WB2)


Mindkettő ugyanolyan, MS10 van mindkettőn, egyedül ebben mások:


Grafikus vezérlő Intel® Iris® Xe Graphics NVIDIA® GeForce™ MX330 2GB GDDR5

2021. dec. 1. 13:08
 2/14 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Üdv,

Grafikus vezérlő, magyarul: videókártya.

Az Intel, az integrált, tehát az erőforrást a processzortól, és gépbe tett RAM-ból veszi, amivel gyengíti a gép teljesítményét.

Az NVIDIA "dedikált" videókártya. Saját RAM-al, így nem vesz el a rendszerből, ezáltal a gép jóval gyorsabb lehet.

Felhasználás kérdése, melyik kellene. Játékhoz mindenképp a dedikált kártya, de filmezéshez tökéletesen elég az integrált is.

2021. dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen. hát nekem főként excel,word-höz kellene.


De a black friday-on az NVIDIÁ-st rendeltem meg, mert azon volt 60 ezer engedmény, és most látom, hogy nekem akkor az olcsóbb is jó lenne, akkor ahhoz képest csak 10 eFt-ot nyertem. ...

2021. dec. 1. 14:29
 4/14 HakapiszikMatyi ***** válasza:
Nézd a jó oldalát. :) Nyertél 10e Ft-ot, és 2 Gb RAM-ot a videókártyára.
2021. dec. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
még nem vettem meg, csak megrendeltem, így most kicsit gondolkodóba estem.
2021. dec. 1. 14:39
 6/14 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Igen. Ha csak erre kell, akár jóval olcsóbban is találsz megbízható gépet.

Op. rendszer nélkül még inkább. Legális Windows 10 Op. rendszerhez vehetsz kulcsot már 3e Ft-ért is.

2021. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
kulcsot? hol lehet ilyet venni? neten, vagy IT-s ismerőstől?
2021. dec. 1. 15:09
 8/14 A kérdező kommentje:
i7-es gépet érdemes venni?
2021. dec. 1. 15:13
 9/14 HakapiszikMatyi ***** válasza:

NET-en. Beírod keresőbe: "Windows 10 kulcs vásárlás". 3e-...X Ft-ig. Attól függ, melyik rendszerhez kell.

A te felhasználásodhoz felesleges i7-es gép. (Szerintem.)

2021. dec. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
igen, köszi, találtam Emagon is. ez csak maga az op.rendszer? excel-t word-öt is lehet így venni külön? nekem a dell boltban azt mondták, hogy az éves díja ezeknek az office cuccoknak 15 ezer / év, vagy végleges vásárlás esetén 45 ezer. Ez valós? vagy ezt is megtalálom olcsóbban?
2021. dec. 1. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!