Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ATX tápegységet lehet ventilát...

ATX tápegységet lehet ventilátor nélkül üzemeltetni?

Figyelt kérdés

Az lenne a lényeg, hogy mivel nagyon hangos a (420W-os) tápegység ventilátora, ezért kiforrasztottam.

Nem PC-t fog meghajtani, hanem közvetlen módon 5 db 120mm-es ventilátort és ez be van építve egy kompresszor házába, ahol a levegő keringetégését fogják ellátni. Csak nem tudom, hogy esetleg nem-e fog túlzottan melegedni a táp!?



2021. dec. 25. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, az 5db 120-as venti teljesítménye alig pár Watt..
2021. dec. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Átforraszthatod az 5 Voltos ágra is, akkor halkabb, de lesz némi légáramlat. Vagy tegyél be sorba egy ellenállást.
2021. dec. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy venti 1/2W-ot fogyaszt.


Ha csak ez lesz rákottve, nem lesz probléma.

2021. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most komolyan azért forrasztottad ki a ventit a tápból,mert úgy gondoltad,annyira zörög,hogy elnyomja majd egy kompresszor zaját?
2021. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem... 😃 miért nem.kötsz egy ventilátort a tápegységre is,ha emiatt parázol? Nem hiszem, hogy hangosabb lenne, mi.t az 5 másik, vagy a kompresszor. És oda elég.egy kis légáram is 5V ágon, ahogy írják is.
2021. dec. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!