Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék vásárolni egy...

Szeretnék vásárolni egy Macbookot, sok a kompromisszum, Windows-hoz képest?

Figyelt kérdés
Több tényezőt figyelembe véve, úgy gondolom, megérné most egy Macbook Air M1, sokkal értéktartóbbnak tűnik és még nem is volt soha. Mik a hátrányai? Nincs más Apple termékem, a telefonom is Androidos, nehézkes így tartalmakat mozgatni? Köszönöm!
2022. jan. 15. 09:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Például az Office dokumentumokkal hogy boldogul? Menthető? Szerkeszthető?
2022. jan. 15. 09:52
 2/6 Áron ***** válasza:
49%
Simán boldogulhatsz vele. Én a helyedbe rátelepítenék még egy windowst is és akkor ha valami nem futna véletlen Macos-en akkor a windowst bootolod.
2022. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
100X jobb ezt apple felhasználóként mondom.
2022. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fényévekkel jobb lesz és értékállóbb is. Ne gondolkozz, válts.
2022. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szerintem is jól fogsz járni. Én 2018-ban cseréltem le a laptopomat egy 2018-as, még régi típusú MacBook Air-re (2017-es Air, 2 magos proci, 8gb RAM, 128gb SSD). A PC-m meg 2021 nyarán lett lecserélve egy kifutó szériás Mac Minire (még Intel procis). Egyik gép megvásárlását sem bántam meg. A mindennapi feladatok tekintetétben sokkal gördülékenyebb, mint egy Windows-os gép. Windows-al nekem mindig volt valami, amivel szerencsétlenkedni kellett, ezért untam meg. Plusz hobbiból néha vágok videót, összehasonlíthatatlan, pedig ált. DaVincit használok, ami van Windows-ra is, de jobb az optimalizáltsága Mac-en. Az átállás a rendszerre egyébként nekem néhány óra volt, pedig előtte 10 évig legalább hardcore Windows user voltam. Nyilván ritkán használt dolgokat a mai napig nem tudok, de ezeket Windows-on sem.

A kérdésedre a válasz: az MS Office már natívan fut M1 proci alatt is, tehát semmi hátránya nincs.

Az M1-es Macbook Air meg most az elszállt árak mellett tényleg nagyon jó deal, ha most kéne laptopot vásárolnom, biztos a mellett döntenék. És igen, valóban értékálló gépekről van szó. A legfelül említett laptopot 250k-ért vettem újonnan, de így 4 év után is még 175k körül simán el tudnám adni.

Úgyhogy ha van lehetőséged a MacBook Air M1-et megvenni, és a MacOS rendszer szimpatikus számodra, akkor nem tudsz vele rossz döntést hozni.

2022. febr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én gondolkodom, hogy ráteszem a Windowst, pedig szeretem az Apple termékeit.
2022. ápr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!