Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A "kész" Dell, HP, Fujitsu és...

A "kész" Dell, HP, Fujitsu és egyéb konfigurációk miben különböznek más számítógépektől?

Figyelt kérdés

Kb teljesen tönkrement a gépem, ezért szükségem van egy új konfigurációra. Kb. 5 ezer forintot sem ér az egész, ezért nem cserélek ki benne semmit.


A keret szűkös, 90 ezer körül néztem, hogy rengeteg weboldal árul ilyen kész konfigurációkat, valamelyikbe raknak még egy low profile videókártyát is.


Tegnap majdnem megrendeltem egy HP konfigot, mire nézem, speciális tápegység van benne a gépház karcsúsága miatt, ezért töröltem is a kosarat, mondván hol szerzek be én ilyet egy kb 10 éves géphez, ha tönkremegy vagy hangos a táp?


Kérdésem, hogy miben másak ezek a gépek, amiket sok oldalon árulnak használtként, mintha egyesével összeraknák egyet kezdve az alaplaptól, a VGA-n keresztül a processzorig?


2022. jan. 26. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól hogy szabványtalanok. Nem követik az ATX méret szabványt, nem kompatibilisek az ATX tápokkal, nem feltétlen kompatibilisek minden bővítőkártyával, rammal.. :(
2022. jan. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is ettől tartok.


Igaz, vannak normál méretűek is ahogy láttam, de nem tudom pl. a tápegység csatlakozó az alaplapon milyen stb.


És ezek elég régi gépek, simán lehet, hogy ráfér egy erősebb tápcsere, de honnan szerzek olyat, ami illeszkedik bele?


Egyszóval nem érdemes ilyen számítógépeket venni?


Ami a legjobb lenne, hogy használt alkatrészekből össszevásárolnék, de nem tudok szerelni számítógépet egyáltalán nem értek hozzá, és csak baj lenne belőle, ezért néztem így készen...

2022. jan. 26. 12:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Két szó, mert „nem érdemes”, de így van.


Ha csak ilyen netezős gép,akkor ezt javaslom: i3 8100, vagy bármilyen nagyobb számozású 4 magos integrált grafikás gép. 8-16GB RAM, 250+GB SSD


AMD is szóba jöhet, de azok ritkán jönnek szembe, főleg integrált graffal.

2022. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mini gépekhez külső tápegység van, ha számít. Azokból is van viszonylag erős. Én körülnéznék a hardveraprón, ott kereskedők is hirdetnek. Nyilván használtak lesznek.
2022. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen gépeket tudtommal inkább olyan nagy cégek veszik akik ütemezetten 2-3 év után "leírják" és aztán kidobják, odaadják a dolgozóknak vagy felújítós cégeknek (gondolom a hulladékkezelés is olcsóbb így).

De te, mint magánszemélynek más szempontok fontosak.

Szerintem otthonra egy ilyen gép annak jó, aki rendes méretű billentyűt és nagyobb méretű monitort szeretne használni és kb laptop szintű támogatásra vágyik az adott gyártótól, mert ez az egyik fő eltérés.

Szétszedése pedig olyan, hogy minden elem passzol, hdd-t szépen ki tudod venni, bepattintós dolgok vannak, alig kell csavar hozzá, ha egyáltalán, de nem minden szerelhető egyszerűen.

Azok amik workstation jellegűek, ott a bios is erre készíti fel őket többek között.

Szóval lehet, hogy te mint felhasználó otthon nem sokat veszel észre az egészből, de egy munkahelyen 10 ilyen gépet töredék idő alatt be tudnak üzemelni.


Ami a későbbi alkatrészgondod illeti, lehet venni használtan kompletten gépet és aztán berakni a tiedbe, ami kell belőle, ha más nincs.



Ami a gépszerelési problémádat illeti, vannak oldalak, ahol kész konfigok vannak és módosíthatóak is, így mondjuk csak a vga-t cseréled le vagy a processzort pl:

[link]

2022. jan. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!