Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus P9X79 alaplapomon az...

Asus P9X79 alaplapomon az egyik RAM foglalat meghalt. Mennyibe került egy ram foglalat csere ? Illetve ismertek olyat aki garanciálisan vállalja is ?

Figyelt kérdés

2022. febr. 2. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs értelme. Vagy nem tudom... mimd a 8 slotot kihasználod jelenleg? De még ekkor is inkább azt mondom, hogy memóriát cserélj, és 4 ram-mal oldd meg a quad channelt.


Dominikműhelyét javaslom, ha mégis javíttatnál.

2022. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj nem megy a quad channel. A1, B1, C1, D1 ugye ez a gyártó által javasolt leosztás. Nekem a C1 es foglalat halt meg. Gondolná az ember semmi baj akkor majd az A2, B2, C2, D2 foglalattal faxagányos lesz. Nos nem. Nem működik. Most pontosan nem emlékszem mit csinál ha ezekbe a ram foglalatokba teszem a ramokat de arra emlékszem hogy nem jó. Most úgy vannak hogy A1,A2,B1,B2 ugye így dual channel. 4x4gb ram. Tudom azért sokat nem számít hogy dual vagy quad channel de jó lenne ha hibátlan lenne az alaplap. Másikat meg értelmetlen lenne venni mert akkor már ott tartok hogy veszek teljesen újjabb DDR4 es konfigot. Azért érdekelne az anyagi vonzata hogy megéri e vagy törődjek bele.
2022. febr. 2. 15:57
 3/4 anonim ***** válasza:

" Tudom azért sokat nem számít hogy dual vagy quad channel de jó lenne ha hibátlan lenne az alaplap."


Attól függ mire használod. Játékra és alap dolgokra teljesen jó a dual-channel is. Melónál ahol előnyösebb a nagyobb sávszél ott lényeges a quad channel. Ha nincs rá égetően szükséged akkor szerintem ne foglalkozz vele és ne költs rá.


Az egyáltalán nem biztos, hogy magával a RAM sínnel van a gond, ha nem működik. Lehet az egy forrasztási hiba, felépült oxidáció, mikroszakadás a nyákon, kialakult hiba/oxidáció a processzorfoglalatban vagy akár hiba az IMCben a processzoron belül is. Lehet már maga a diagnosztika is többe kerülne, mint a lap értéke ha meg a javítás is húzós..


Nézz szét a prohardveren, biztos van valaki aki ilyeneket is bevállal ( van aki procifoglalatokat is cserél), hátha ő tud közelebbit mondani.

2022. febr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Játékra használom elsősorban azért mondtam hogy nem sokat számít. Hát a foglalattal lesz a gond. Elfüstölt benne az eggyik ramom és mivel világítós gyorsan kijött hogy az a foglalat halt meg. Próbáltam bele rakni másik ramot de semmi.
2022. febr. 2. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!