Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes mostanság venni...

Érdemes mostanság venni videókártyát és RAM-ot? Most vegyek vagy várjak ki vele?

Figyelt kérdés

Van egy 2018-19 körül vásárolt Ryzen 5 2400G procim Hyper-X 8GB RAM-mal viszont a proci gpu-ját használom (ami viszonylag jó kompromisszum megoldás), viszont így is max a 2013 körüli játékokat tudom csak futtatni közepes grafikával így arra gondoltam, hogy vennék egy videókártya + 16 GB RAM kettőst amire max 100-130 ezret szánnék. De felvetődött pár kérdés:


* Ennyiből mekkora ugrásra számíthatok teljesítmény terén?

* Megéri most venni hardvert vagy később még drágább esetleg olcsóbb lehet majd? Mi most a tendencia, hogy látjátok?

* Már meglévő ugyanolyan típusú RAM-ot ha veszek akkor működni fog vagy feltétlenül egy zsír új RAM kit-et vegyek? (nyilván 16 GB és így drágább is lenne mégha a régit használtan aprópénzért el is adnám)


Eléggé levagyok maradva a hardveres trenddel, de azt tudom, hogy a chiphiány meg ez az ostoba kriptobányászat alaposan felkavarta az árakat már jóideje. Most sok pénzem lenne gépet fejleszteni (akár több százezer), de nyilván lehetőség szerint ár/érték arányban olcsón szeretnék kijönni (és nem is égetően fontos), főleg, hogy pár éves játékokat sem szándékozok ezután sem futtatni csupán a 2013-2018 körüli játékok (elsősorban DCS Word, ARMA 3, Assetto Corsa meg hasonló szimulátorok) fussanak stabilan max medium-high grafikán 1080p-ben. Használt hardver kizárva! (akkor inkább költök rá többet)


Mit javasolnátok nekem a vásárlás terén?



2022. febr. 17. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most fogok össze rakni egy új gépet egy Gtx 1650 videókártyával játékra és olyan processzorral illetve rammal ami hozzá illik 200 ezer körül. Én nem hiszek abban hogy bármi is csökenne szerintem most valósítsd meg az elképzeléseidet.
2022. febr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:
100%

az ugyanolyan ramot már megvehetted volna,nőne az fps.

a használt kártya jó kérdés,nem hiszem hogy olcsóbbak lesznek.az újabb rtx-ek drágák,2060-at 200e alatt nehéz találni.a 10-es széria meg már öreg,megvan a kockázat hogy bedöglik.most találhatsz 1070-et,1660ti-t 120 körül,ennél nem lesznek olcsóbbak mert mint mondtam nincs más 200e alatt.a távolabbi jövőt meg senki nem látja,esetleg várhatsz fél-1 évet hogy megteljenek a polcok kártyákkal,de egy6600xt is 380$+áfa,normál áron.

2022. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"az ugyanolyan ramot már megvehetted volna,nőne az fps"


De nem fog gondot okozni, hogy külön veszem hozzá mégha ugyanaz a típus is? Azt hallottam, hogyha nem kifejezetten kit-be veszi az ember még akkor is lehet teljesítményvesztés (akár nem is működhet), ha ugyanolyan típusból veszek külön-külön egyet-egyet, mert nem ugyanúgy gyártjanak két ugyanolyat sem vagy vmi ilyesmit hallottam régebben.

2022. febr. 17. 21:10
 4/8 szántóvető ***** válasza:

ez hülyeség.ugyanolyan legyen ugyanakkora késleltetéssel(cl)

az fps nőni fog dual channelben.gondolom most 1x8 giga ramod van.

2022. febr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ennyiből mekkora ugrásra számíthatok teljesítmény terén?"

Jelenleg egy Vega 11 iGPU-d van, ami egy Geforce 1030 GT-vel vetekszik. A rááldozott összegből most ha mázlid kifoghatsz egy 1650-est. Ez azért lényeges ugrás.


"Megéri most venni hardvert vagy később még drágább esetleg olcsóbb lehet majd? Mi most a tendencia, hogy látjátok?"

Semmi se biztos. A GPU-k ás az AMD procik ára az egekbe. Ha van rá pénzed és nagyon szeretnél, akkor érdemes lehet beruházni.


"Már meglévő ugyanolyan típusú RAM-ot ha veszek akkor működni fog vagy feltétlenül egy zsír új RAM kit-et vegyek? (nyilván 16 GB és így drágább is lenne mégha a régit használtan aprópénzért el is adnám)"

Ha 8 GB RAM-od néz hozzá még egy 8 GB-ost. HyperX most is van, a legegyszerűbb alalapokon is min 2 foglalat van.

2022. febr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

GTX 1070 és a DCS Word, ARMA 3, Assetto Corsa szakítani fog észszerű beállítások alatt.


[link]


[link]

2022. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#4: Hoppá! Most nézem, hogy nekem is kit-ben van a jelenlegi 8 GB RAM, akkor nincs mese, vennem kell egy újabb kit-et (de már 2x8 gigásat nyilván).

Ha már itt tartunk akkor megkérdezem: használtpiacon most mennyiért lehet reálisan eladni egy HyperX RAM-ot? Ez van most nekem:

[link]

2022. febr. 18. 15:29
 8/8 anonim ***** válasza:
2022. febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!