Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core 1135G7 Turbo...

Intel Core 1135G7 Turbo probléma. Megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vásároltam egy Dell Inspiron 5402 laptopot. A laptopban egy I5 1135G7 11. generációs I5 processzor van. A CPU oldala az intelnél: [link]


Azért vettem ezt a laptopot, mert az Intel szerint 4.2 GHz-re tud felmenni az egyik mag. (Tehát akkor amikor csak az egyik mag van használva.) Ezért is választottam ezt a laptopot és egyben ezt a CPU-t is, mert olyan processzor igényes programokat használok, amik csak egy magot tudnak használni (Igen, nem mai programok).


Viszont azt tapasztaltam és tapasztalom, hogy akár Cinebench-el tesztelve az egy magos teljesítményt, akár a programok futása közben (amik sajnos így nem futnak megfelelően), hogy nem megy fel 4.2-re a cpu, csak kb 3.7-3.8-ra.


A kérdésem az lenne, hogy miért van ez és mit lehetne ellene tenni? A tápcsatlakozó be van dugva. Windowsban az energia gazdálkodásnál fel van rakva, hogy a teljesítmény helyezze előtérbe. Nem fut semmilyen háttérfolyamat amikor a tesztek futottak, szóval tényleg csak 1 mag volt nagyon használva.


A laptop hivatalos oldala, ahol szintén le van írva, hogy képes felmenni 4.2-ig: [link]


Egy fontos különbséget viszont észrevettem, hogy a Dell oldalán 15W van a processzor fogyasztásához írva, míg az Intel oldalán és a Wiki-n is 28W van feltüntetve a CPU-nál. Továbbá a tesztek közben az MSI Afterburner szerint is 14-16W között ugrált csak a CPU. Próbáltam ezt a BIOS-ban átállítani, de sajnos ilyen lehetőséget nem találtam.

Wiki cikk: [link]

Itt a táblázatban látható a a különböző TDP-knél a Base frequency és a 15W-nél ez az érték 1.4 GHz. A feladatkezelő is ezt írja alap frekvenciának nem pedig a 2.4-et.

Tehát ha minden szál ki van használva akkor az ígért 3.8 GHz helyett csak kb 3.2 re mennek fel a magok.

Ha pedig csak egy mag van kihasználva akkor pedig az az 1 az ígért 4.2 helyett csak kb 3.7-3.8-ra megy fel.


Ha bárki tudja, hogy hogyan tudnám megoldani ezt a problémát, vagy ha tényleg a TDP-vel van a baj, akkor azt hogyan tudnám megemelni a gyári 28W-ra, akkor nagyon megköszönöm a segítséget!


Megjegyzés: A hőmérsékletekkel nincs baj, a ventillátor soha nem prögött olyan nagy fordulaton. A hőmérséklet sem haladta meg soha a 60 fokot.

Itt pedig fel van tüntetve



#Dell #Dell Inspiron #laptop #I5-1135G7 #Intel Iris-XE #Turbó frekvencia
2022. márc. 22. 11:54
 1/7 Shaddark ***** válasza:

Ha van a biosban "Intel SpeedStep" beállítás, akkor tiltsd le.

De figyelj a melegedésre utána.

2022. márc. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
a dell.com oldal nem rossz,ott kérdezz rá a problémára.ott a kapcsolati fül jobb oldalt.
2022. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es: Hát ez sajnos nem jött be. Kikapcsoltam és indítás után 5W-on volt a CPU és 1.4 GHz en. És nem ment fel semennyire. Konstans ennyi maradt.
2022. márc. 22. 13:16
 4/7 Shaddark ***** válasza:

Igen, megnéztem most, ez sajna csak a H vagy K végűeknél működik.


Ennek a kikapcsolása az automatikus frekvencia állítását kapcsolja le. Azaz fixre állítod vele. Azt gyanítom, hogy a laptop gyártó nem engedi az alapnál feljebb így mert a laptopnak nincs olyan hőelvezetése hogy tartósan megbírja így.

Valami freki állítás nincs ott még mellette?

2022. márc. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs semmilyen frekvenci állítás. A windowsból is hiányzik az energiagazdálkodási lehetőségek közül a teljesítménycentrikus, szóval akkor marad az amire én is rájöttem a hetek alatt, hogy itt csak ez a beállítás létezik, hogy magának állítja be mindig.
2022. márc. 22. 14:28
 6/7 Shaddark ***** válasza:

Igen sajnos, ránéztem neked egy ilyen tuning blogra, ott is erre jutottak.

Pedig próbálkoztak azok is mindennel, sajna ezt a fajta procit még programmal sem lehet vezérelni.

2022. márc. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van egy throttlestop nevű program, abban tudsz szorzót powerpimitet meg hasonlókat állítgatni.

Annyi a bibi a tigerlakekkel, hogy undervoltolni sajnos nem tudod őket, hogy hűvösebbek legyenek, így érdemes laptophűtőt használni, amennyiben a gép saját hűtése gyenge. Ezt csak azért írom, mert van, hogy ezért nem tartja sokáig a turbó órajelét a proci.

2022. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!