Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem áll le a számítógép, mitől?

Nem áll le a számítógép, mitől?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy ma a egyik épületből átvittem a gépet a másikba (gyakorlatilag egymás mellett van a kettő) és ott összerakás után már kezdődött a probléma.


1. Probléma: bekapcsolásnál 5 percet kell várni, mire elkezd bootolni, de ha egyből a biost szeretném megnyitni, azt is 5 perc múlva nyitja meg.


2. Probléma: a leállítás. Akárhogy akarom leállítani, nem áll le. Mármint még csak ki se írja hogy leállítás.


Egyébként miután sikerül neki elkezdeni bootolni, onnan már nagyon gyorsan bekapcsol és mindent nagyon gyorsan futtat és nyit meg.


Nem igazán gondolom, hogy valami behatás érte volna, de szoftveres problémának se gondolom, mert még a bios-t sem képes megnyitni, csak 5 perc elteltével, szóval valószínűleg már a boot előtt kezdődik valami hiba.



2022. márc. 26. 01:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az átvitelkor milyen szétszedés-összerakás történt? Ha HDD van benne, nem érte valamilyen mechanikai ütődés? Bár fura hogy a BIOS betöltésére is kell várni.
2022. márc. 26. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kábeleket egyesével nézd át, különösen a merevlemez kábeleit, mert jó eséllyel valamelyik elkezdett kicsúszni a helyéről.

Ha több háttértárad van, akkor csak azt hagyd bedugva/csatlakoztatva, amelyiken az op rendszer van.

Tudom a BIOS az alaplapról megy, de a probléma ott van hogy akkor is látnia kell mi van csatlakoztatva rá és lehet pont nem kapja meg az infót a háttértártól mert nincs rendesen csatlakoztatva.

2022. márc. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"B verzió" tipikus gépház kábel rendezés mindent egy kupacba összenyomorgatni és valahol a SATA kábel meg van törve, ahogy átvitted, pont kontakt hibás lett.
2022. márc. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ssd ről megy a Windows, de persze már próbáltam egy hdd ról is indítani és a kábeleket is megigazítottam, kihúztam vissza dugtam, felcseréltem, de a hiba még mindig áll. A kábelezés arányaiban normálisan van megcsinálva.
2022. márc. 26. 10:59
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok, a problémám megoldódott!


A hardverek cserélgetésével sajnos nem oldódott meg a dolog, még a tápot is kicseréltem. Sajnos alaplapom nem volt így azt nem tudtam megnézni. Erről viszont csak arra tudtam asszociálni, hogy akkor nem lehet más mint maga az alaplap. Ez már amúgy is gyanús volt, hisz magába a BIOS ba sem tudtam belépni, csak 5 perc elteltével.


A megoldást az jelentette, hogy az alaplapon a pinek segítségével reseteltem a biost, majd a biztonság kedvéért az elemet is kivettem 10 percre, majd visszaraktam és minden ellenőrzése után elindítottam és kb 10 másodperc alatt be is kapcsolt.


Köszönöm a tippeket és a segítő kommenteket.

2022. márc. 26. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!