Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha Tia Portallal szeretnèk...

Ha Tia Portallal szeretnèk PLC programozni ( tanulni) A CPU-n kivül mire van szüksègem?

Figyelt kérdés
Pl ha veszek egy S7-300as cpu-t csak összefütyülöm a gèppel egy UTP kàbellel ès megtàplàlom vagy màs is kell?

#Siemens #PLC #Simatic #TIA portal
2022. márc. 30. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Néhány ki- és bemenetet érdemes valamire rákötni. Pl. bemenetre nyomógombot, kapcsolót. A kimenetre relét (arra lámpát), hogy lássál valamit, hogy pontosan mi és hogyan történik. Egészen más az mint szimulálni a cuccot. Olyat is érdemes csinálni, hogy a kimenetre kötött relé egyik érintkezőjét visszsakötöd a bemenetre, és ezt is megnézed, hogy hogyan működik. Stb.
2022. márc. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
100%

Ha a TIA tartalmaz szimulátort (mivel az egy szoftver komponens és elhagyható) akkor először azzal érdemes kezdeni a tanulást.


Ha mindenképp valós PLC-vel akarsz gyakorolni és az mindenképpen S7-300 akkor néhány dolog rendkívül fontos:


- A TIA nem ismeri a régi 300-as CPU-kat. Tehát ellenőrizned kell beszerzés előtt, hogy a te TIA verziód ismeri-e azt amelyiket be akarod szerezni.


- Nem minden S7-300 CPU-n van ethernet port! Csak azokon van amelyik típusjelében szerepel a PN jelzés. Illetve lehet rá tenni CP ethernetes kártyát de az a sztori már messzire vezet.


- Ha F-es (safety) CPU-ba botlasz és a TIA is ismeri akkor ahhoz kell egy szoftver komponens ami nélkül nem tudod programozni.


Én inkább S7-1200-at javasolnék.

2022. márc. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia Szirty! Kösznöm a hasznos, részletes választ. Az 1200-as szériát is nézegettem, de 300-ast olcsón betudnék szerezni, azért gondolkozdtam abban. a TIA-t lehet PLC nélkül is szimulálni? Nem feltétlen kell hozzá fizikai CPU ?
2022. márc. 30. 19:54
 4/5 Szirty ***** válasza:

"a TIA-t lehet PLC nélkül is szimulálni? "


Igen, ha telepítve van a PLCSIM szoftver komponens.

De ha S7-300/400-at akarsz szimulálni akkor ahhoz a klasszikus Simatic managerh-ez tartozó PLCSIM komponens kell.

A TIA szimulátora csak S7-1200-at és S7-1500-at tud szimulálni.


"De 300-ast olcsón betudnék szerezni"


Akkor nagyon oda kell figyelned arra hogy olyan CPU-t vegyél amit ismer a TIA. És mint mondtam alapból csak a PN/DP jelölésűeken van ethernet!

2022. márc. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Régi Siemens PLC-khez a Step7-et érdemes használni...
2022. máj. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!