Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kingston KC2500 ssd-t adapterr...

Kingston KC2500 ssd-t adapterrel építettem be a PCI-E slotba. A Windows gyönyörűen felismeri, de a legnagyobb bánatomra a BIOS nem látja, így nem tudom rendszerként használni. Bios beállítási gond lehet? Vagy az alaplap nem tudja? (Asus CS-B)

Figyelt kérdés

#SSD&Bios
2022. ápr. 15. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a BIOS nem ismeri fel akkor a Windows hogyan? A BIOS szolgáltatja az infókat a Windows felé.
2022. ápr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyilván úgy, hogy a BIOS látja az eszközt, ezért a Windows lekezeli, de a BIOS kezeli le, így bootolni nem tud róla, de ha már egyszer megy a rendszer, működik.

Megoldás: az EFI bootloadert egy másik eszközre kell tenni, amit a BIOS lekezel, így arról bootol, betölti a Windows Boot Managert, ami már lekezeli az SSD-t és tudja arról indítani a Windowst. Mivel ez elég kicsi program, az se baj ha egy HDD-n van, érdemben nem befolyásolja a bootidőt, de az eszköznek jelen kell lennie az indításhoz.

2022. ápr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A BIOS nem kezeli le*
2022. ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A probléma itt az, hogy régi a BIOS és nem támogatja a PCI-e foglalaton keresztüli BOOT-ot. Próbálkoztam már én is ezzel.


"LGA1150 foglalat az Intel® 4. generációs Core™ i7/i5/i3 / Pentium® / Celeron® processzoraihoz"


Sajnos ez a PCI-e boot ilyen 6-7 generáció fele terjed el.


Ez csak úgy oldható meg, hogyha cseréled Bios-t vagy módosítod. Amiről régebben találtam egy cikket, de macerás és nem ér annyit.

2022. ápr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!