Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy IDE alapú, régebbi...

Stefan91 kérdése:

Adott egy IDE alapú, régebbi DVD meghajtó, de nem ismeri fel az asztali PC. Miért?

Figyelt kérdés

Volt egy SATA-s DVD meghajtóm, de az be kakukkolt. Elfekvőben viszont van egy régi fajtájú, ám de alig használt IDE csatlakozású DVD meghajtóm.

Ezt ma be is raktam a gépbe, egy Gembird Sata-IDE adapter segítségével, minden összekötve ahogy kell, de nem ismeri fel a gép. (Win10).

Kapcsoló SATA-IDE -re állítva, a kábel egy SATA 6gb/s -es kábel, ami eredetileg is volt a SATA-s meghajtónál. (Az adapterhez való kábellel se ismerte fel.)

BIOS-ban sincs!

Gép indításkor kapásból felvinnan a meghajtón a sárga pötty, nyomásra kijön a lemeztárca, pörgeti is a lemezt, de gépen semmi jele...

Eszközkezelőben sem mutatkozik (rejtett eszközök mutatásakor sem), illetve gépház és eszközök beállításánál sem.

Teljesen tanácstalan vagyok. Ebben kérném szíves segítségeteket!

Tudom, vegyek SATA-s DVD meghajtót, de ezzel kérlek most ne kezdjünk új topicot, köszönöm!



2022. ápr. 21. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyirányú az átalakítód.


Ide kétirányú kell.

2022. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen illesztőknél általában a meghajtót MASTER-re kell jumperelni.
2022. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a pata lemezek nem támogatják az ahci módot. Át kell a biosban állítani a vezérlőt ide módra.

Ha a windows nem indulna el akkor kapcsold vissza, egy registry módosítás kell (ezt keresd ki a neten) majd próba újból. Vagy egyszerűbb ilyenkor ideiglenesen usb pendriveról bootolni: pl hbcd pe

2022. ápr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

MASTER-re kell jumperelni? Ne haragudj az értetlenkedésemért, de ebből nem sokat értek.

Sata-IDE 2 tehát odavissza lehet váltani. Youtube-on is nézegettem ezzel kapcsolatosan videókat, mármint nem maga a hibával kapcsolatban, mert ahhoz hasonlót nem találtam, hanem az átalakítóval kapcsolatosan, s másoknál bevált viszont.

2022. ápr. 21. 19:33
 5/11 A kérdező kommentje:

Néztem BIOS-ban a SATA Configurations között, valóban AHCI mode van, ellenben nem lehet átállítani sajnos. S.M.A.R.T. valami van alatta, azt ki és be lehet kapcsolni, de más opció nincs.

Lentebb pedig a 2 ismert tároló van, a HDD és az SSD-m.

2022. ápr. 21. 19:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"MASTER-re kell jumperelni? Ne haragudj az értetlenkedésemért, de ebből nem sokat értek."


Az IDE rendszerben egy kábelen két meghajtó lehetett, az egyik volt a master ( elsődleges) a másik a slave (másodlagos). A DVD meghajtó hátulján kell lennie 6-8pár tűnek amiből ha (általában az első) kettőt rövidre zárod ( egy jumperrel - de ezt jelölik is rajta) akkor az lesz a master.

2022. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát a meghajtó MASTER-re lett jumperelve, sajnos semmi.

BIOS-ban AHCI-t nem lehet IDE mode-ba váltani sajnos.

Egyenlőre sötétség honol...

Mindenesetre az eddigi tanácsokat köszönöm szépen Nektek!

2022. ápr. 21. 21:34
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"BIOS-ban AHCI-t nem lehet IDE mode-ba váltani"

Akkor azon gépen nem fogsz hozzáférni. Másik gépet keress. Pl átmész ismerőshöz akinek van régebbi gépe.

Vagy veszel USB to IDE átalakítót.

2022. ápr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm tényleg mindenkinek. Nézegettem egyéb külföldi fórumokat, 1-2 videót, ott írták, hogy nem kell át állítani semmit BIOS-ban, fel kellene ismernie megfelelő jumperelés esetén a meghajtót. Hát nálam sajnos ez nem így lett.

Visszaraktam azt ami benne volt (SATA-s) azt kapásból ugye felismerte, legalábbis "saját"gépben ott volt, ellenben Gépház-Eszközök és nyomtatók -nál nincs ott a listában, ez nem gáz?

Lemezt sajnos fel sem pörgeti, csak minimálisan...


----

Feltehetőleg ma-holnap megyek veszek egy új optikai meghajtót inkább...

2022. ápr. 22. 12:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9/ természetesen minden Sata eszköz ismeri az AHCI-t (és az ide módot is), csak a Pata eszközök nem. Ez olyan mintha egy magyar gyerekhez kínaiul szólnál az óvodában. Nem fogja megérteni.


Sata lemez akkor nem jelenik meg (jellemzően) a lemezkezelőben ha a gépházban kiválasztottad Tárhelynek. (akár másik gépben)

Filekezelőbenbpedig ha nem adtál neki betüjelet.

2022. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!