Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szervízben nagyjából mennyibe...

Szervízben nagyjából mennyibe kerülne egy memóriabővítés?

Figyelt kérdés
Asus fx505dy laptop, 8 gb rammal. Szeretném 32 GB-re bővíteni. Igazából Skyrim Elder Scrolls V:Anniversary Editiont szeretnék futtatni, és alacsony ("poor") grafikán jól fut (lehet defaulton is, de highon azért talán nem, én inkább a teljesítményre mentem rá), de modokkal már folyamatosan kidob (nem hiszem, hogy a modlistem lenne rossz, mert ezerszer átnéztem, aztán kezdtem új játékba, de az esetleg problémásabb nagy modok kikapcsolásával is ugyanez volt a baj). Gondoltam, valamit csak érne egy nagyobb memória, másnem talán szebb grafikát. Vagy ti mit gondoltok?

2022. máj. 10. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz szebb grafikád a több memória miatt.
2022. máj. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

50-60 ezer forint a RAM.

A cseréért elkérhetnek akár 10.000-et is, mert szét kell szedni teljesen, nincs fedél külön a memóriának. De az is elképzelhető, hogy egy kisebb helyen ingyen beleteszik ha ott veszed meg.

Egyébként nem egy bonyolult dolog.. biztos van egy ismerősöd, aki megcsinálja (5 perc alatt).

2022. máj. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló jót írt, viszont nem vette figyelembe a kérdező problémáját, amit NEM fog megoldani.


Videokártya cserére lenne szükség.

2022. máj. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nincs ilyen ismerősöm sajnos, meg ha lenne is, nem tudnék nála reklamálni, ha valami nem jó, egy szervíznél meg igen.

Videókártyát ebben a laptopban tudnék cseréltetni?

2022. máj. 10. 19:11
 5/11 Pelenkásfiú ***** válasza:
Nem lehet benne cserélni. Az alaplap része a CPU és a GPU is.
2022. máj. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazából azt szeretném, hogy a modokkal jól fusson. Engem többnyire hibaüzenet nélkül dobott ki a gép, de egyszer-kétszer kaptam valamiféle memóriahibás üzenetet, hogy elfogyott a memória, ezért is gondoltam a memóriabővítésre. Meg egyszer szerettem volna emulátort használni, ott kifejezetten mindig kevés memóriára utaló üzenetet kaptam még a legelején, így azt nem erőltettem tovább. Kissé tanácstalan vagyok, mert szívem szerint vennék egy i7-es 32 gb memóriás laptopot, csak hát félmillió alatt olyat nem találok :D
2022. máj. 10. 19:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Event viewerben meg tudod nézni miért dob ki, de ahogy már előttem is mondták, sima ram bővítès semmit nem ér ha amúgy a gép gyenge. Szóval ja, leginkább új gép kéne neked.
2022. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ott hol tudom megnézni, ha amúgy azóta letöröltem a játékot?
2022. máj. 10. 20:31
 9/11 Kérdező95 ***** válasza:
Amikor játszol akkor bekapcsolod az msi afterburnert és megnézed az aktuális memória fogyasztást, a sok mód miatt a 8 GB memóriád lehet valóban hogy nem elég, de elég ha csak 16 GBre bővítesz. Mivel ebben a laptopban egy rx 560 van annak bőven elégnek kell lennie a játékhoz. Ha a mód bekapcsolás után hirtelen nagyon elkezd akadozni a játék akkor szinte biztos hogy memória próblémád van és a 8 GB utáni adatokat a számítógéped már a merevlemez swap részére írja ki és ha az is elfogyott kiléphet az adott programból is
2022. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem akadozik, hanem teljesen váratlanul egyszerűen kilép, és nem ad hibaüzenetet. Skyrimhez volt ilyen crash logger, amit elvileg szabályszerűen telepítettem, de egyáltalán nem vezeti, hogy mi a probléma (viszont sajnos ez az anniversary edition sajátossága is lehet). Nagyon ritkán kapok werfault exe hibát, ami valami windows report, meg kaptam már játékok közben memóriára utaló hibakódokat, illetve kevés memóriával kapcsolatos üzeneteket, de többnyire több óra játék után. A Skyrim amúgy modok nélkül hibátlanul futott, csak a modok nagyon megterhelik úgy néz ki az egészet, bár nem tudom milyen extrém dolgokat nem futattam szerintem, direkt kerültem az "overhaul" modokat, ami a fél világot is módosítaná, ha nem a teljeset, de tény, hogy sok mindenem volt. Ha videókártyát nem is tudok bővíteni, akkor emiatt gondoltam a memóriakártyára,hogy hátha az javít a dolgon, meg azt jobban tudnám megfizetni is elsőre, illetve a korábbi, de viszonylag ritka hibaüzeneteim más játékoknál is a memóriát kifogásolták örökösen.
2022. máj. 10. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!