Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új pc-t vettem,hogyan kell a...

Új pc-t vettem,hogyan kell a videokártyához csatlakoztatni a monitort,egy hozzá nem értőnek?? ha minden igaz az alaplapi csatlakozás nincs aktíválva

Figyelt kérdés

2022. jún. 3. 10:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
A monitorból két kábel jön ki. Az egyiket a fali konnektorba kell dugni. A másikat a gépbe. Oda ahova beillik. Jobb kézzel. Nem ballal. :)
2022. jún. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
rettentő frappáns,de képzeld 3 kábel jön ki a monitoromból! És különben is gondban vagyok a válaszoddal,mert balkezes vagyok,de te azt írtad ne azzal dugjam be :(
2022. jún. 3. 10:43
 3/14 anonim ***** válasza:
Sokat tévedni nem lehet. Ha van alaplapi, meg dedikált grafikus kártya is, alapértelmezésben a dedikált lesz az aktív. Az általában kicsit távolabb van a többi csatlakozótól. De nagyot hibázni nem lehet. Ha az egyikbe dugva nincs kép, a másikba dugva majd lesz.
2022. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2022. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"képzeld 3 kábel jön ki a monitoromból!"

Most nem akarok megint én lenni a szemét aljas megmondóember, de basszus... már vagy száz éve az alapvető életképességhez hozzá tartozik, hogy egy elektromos eszközt az ember képes legyen bedugni a konnektorba. A számítógépek meg már kb. 20 éve napjaink részét képezik, kötelező informatikaoktatás meg kb. 25 éve van. Ha 40+-os vagy, akkor bocsánat, ez rád annyira nem vonatkozik, de azért 40 alatt már illik felismerni a főbb kábeltípusokat. Eseleg ha leírnád, hogy az a három kábel milyen, vagy legalább a monitor típusát, akkor érdemben is tudnánk segíteni.


"balkezes vagyok,de te azt írtad ne azzal dugjam be"

Fizika 8. osztály, elektromosságtani alapok.

A szív az ember bal oldalán helyezkedik el. A szíven átmenő áram komoly egészségügyi problémákat, sőt, akár halált is okozhat. Az elektromos áram pedig nem szeret kóborolni, mindig a lehető legrövidebb utat keresi a forrás és a föld között. Ezért kell jobb kézzel megfogni mindent, amiben fennáll a veszélye, hogy pártíz voltnál több áram haladhat. A monitort a géppel összekötő kábelnél ez a veszély csak jókora üzemzavar esetén állhat fenn, de a 230 voltos csatlakozót mindenképp jobb kézzel illik becsavarni. Nem azért, mert bármi bajunk lenne a balkezesekkel, hanem mert egy áramütés esetén így kb. tizedakkora a komoly következmények valószínűsége.

2022. jún. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ja és a kábel valószínű ilyen:

[link]

De ha nem, akkor kérdés milyen 3 hábel.

1, 220V

2, a fent linkelt HDMI

3, ??? lehet két HDMI, de ez csak azt jelenti két dolgot is rádughatsz a monitorra, vagy D-SUB (kék, tűs), esetleg jack dugó (fülesnek, azt dughatod oda.) , Displayport kicsit más, mint a HDMI..

2022. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A 3. kábelre kössél görcsöt. 😬
2022. jún. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
a megmondóembernek: egyrészt 40+-os vagyok,másrészt ha tudnál értelmezni egy kérdést,akkor látnád,hogy nem a konnektorba szeretném bedugni,hanem a vga-hoz csatlakoztatni!! a kábeltípusokat is felismerem,de amikor van 2 hdmi csatlakozü,és 4 a másik kábelhez,akkor inkább kérdezek,minthogy hülyeséget csináljak.
2022. jún. 3. 10:58
 9/14 A kérdező kommentje:
az egyik kábel hdmi,a másik egy display port(ha jól írom)
2022. jún. 3. 11:03
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a vga-kártyán több csatlakozó is van, akkor az arra jó, hogy több monitort is rá lehessen dugni egyszerre vagy többféle csatlakozással is összeköthető legyen. Neked elég 1 félével és mindegy melyikkel, ha 1 kábelre csak 1 monitort akarsz, ha többet, akkor a displayport több monitorra való képet is tud egy időben..
2022. jún. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!