Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyen gyenge laptopon mennyire...

Ilyen gyenge laptopon mennyire esélytelen videót szerkeszteni? (HP Elitebook 820 G1)

Figyelt kérdés

Most gyakorlom a dolgot, szóval kezdésként az Openshotot töltöttem be, és eléggé akadozik. Gondolom, egy komolyabb szerkesztőprogramnál egy fokozottan így lenne.


A gépem adatai:


Processzor

Processzor típusa Intel Core i5

Processzor modell 4200U

Processzor órajel 1.6 GHz

Cache mérete 3 MB

Memória

Memória mérete 4 GB

Memória típusa DDR3

Memória maximális sebessége 1600 MHz

Memória foglalatok száma 2

Memória maximális mérete 16 GB

Kijelző

Kijelző mérete 12.5"

Kijelző felbontása 1366 x 768

Videokártya típusa Integrált

Videokártya modell Intel HD 4400

Érintőképernyő Nem

Háttértár

Háttértár típusa SSD

Háttértár kapacitása 180 GB


2022. jún. 17. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
4gb rammal kizárt, nem a program a baj hanem hogy nyers fájlok rengeteg memóriát igényelnek ami itt egyszerűen nincs, a számítási kapacitás is nagyon kevés, de a memória miatt hosszabb anyagot konkrétan be sem tudsz már tölteni, csak háttértárról amiről meg képtelenség érdemben dolgozni. Videóvágáshoz felbontástól függően a legalja is 16gb, de már 1080p re is 32, vagy felette ajánlott.
2022. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
..Vagy hát persze csökkentheted a felbontást, 360p s forrással minden bizonnyal gond nélkül tudnál dolgozni.
2022. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, nagyrészt ezzel a véleménnyel találkoztam, ahogy utánaolvastam most.


Mondjuk azt olvastam, ha a projekteket nem a gépen, hanem pl. Google Drive-on tárolja az ember, akkor sokat lehet javítani a helyzeten. Azt a gondot ez nyilván nem oldja meg, ha valami hosszabb nyersanyagból akarok kivágni részletet, például.


Az a gond, hogy egyelőre nincs pénzem jó gépre, és csak reménykedtem, hogy van 1-2 kiskapu vagy praktika, amivel üggyel-bajjal el lehet boldogulni.

2022. jún. 17. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Gyakorlatozni egyszerűbb avi-val is lehet.


Azt hellyel-közzel elviszi. RAM kevéske.(640p, 720p széles avi-val)

2022. jún. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

"szóval kezdésként az Openshotot töltöttem be, és eléggé akadozik. Gondolom, egy komolyabb szerkesztőprogramnál egy fokozottan így lenne."


Ezt nagyon sokan félreértik vagy félreértelmezik vagy csak simán rosszul gondolják alapból de ez így nem igaz. Egy komolyabb programmal is ugyanannyi erőforrást igényel a videószerkesztés, mint a legalapabbal - nyilván ha ugyanazokat a műveleteket hajtod végre.


Azért megy akadozva nálad az opeshot is, mert ez a rendszer kegyetlenül gyenge és a saját korában sem videóvágásra volt kitalálva. A 2magos ultramobil 4200U simán kevés akármilyen videószerkesztéshez.

Abban a korszakban a 4/8 magos i7-ek ( amik 47Wattosak voltak a 15 Watt helyett ) már gond nélkül boldogulnak a 4K videókkal is, ha van mellettük egy dedikált videókártya ( lásd pl Macbook Pro ).


A másik dolog ami kevés a videóvágáshoz, az a videókártya, vagyis a te esetedben az IGP. Mpeg-2-t és H264-et már támogat, ami lejátszásnál és exportálásnál jól jön, de a szerkesztéshez a számítási teljesítménye egyszerűen kevés ( nem is arra lett ez kitalálva, nem véletlenül van a WS laptopokban dedikált videókártya.. ).


A 4GB RAM is kevés, ha kimaxolnád a lehetséges 16GB-ot az már elmenne, de a processzor és az IGP/GPU még mindig gyenge maradna.


A gyenge hardveren nem tudsz semmilyen hókuszpókusszal javítani, az gyenge marad. A hiányzó képességeket és számítási kapacitást nem tudod pótolni.


Csinálhatsz proxifájlokat ami sokat segít abban az esetben, ha van valami elfogadható hardver a vágóprogram alatt, de nálad nincs. Ez a laptop nem arra készült amire te használnád.

2022. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenkinek ment a zöld.
2022. jún. 17. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!