Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell INSPIRON N5010 Takarítva,...

TheThunder kérdése:

Dell INSPIRON N5010 Takarítva,pasztázva rendszeresen még is random leáll,mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok,van egy Dell Inspiron N5010-es laptop,i3 580m és 4gb rammal. Olyat csinál hogy fogja magát és véletlen szerűen leáll,viszont leállás után egyből be bírom kapcsolni.

Ramokat cserélgettem hátha,de nem javúlt a helyzet,a laptop már rég úgy megy hogy nincs benne az akksi,mert nincs hozzá szóval egész eddig hálózatról ment,néztem a tápdugót esetleg ott van-e valami árúlas de semmi. Takarítva és pasztázva van rendszeresen,takarítva 2hetenten 1x pasztázva havonta 1-2x ahogy időm volt rá de 1x mindig volt havonta pasztázva,egyáltalán nem is meleg,az lenne a kérdésem hogy mi más okozhatja még ezt a jelenséget? Mert nem melegszik,nem piszkos,a ramok jók és a tápdugónak sincs baja...esetleg ha a proci feladta a harcot az tud ilyet csinálni? Vagy ha az lenne a hibája akkor be se kapcsolna?



2022. jún. 19. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább alaplap lesz, nálam is az döglött meg az N5010-ben.
2022. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"tápdugónak sincs baja"


Ezt mi alapján szűrted le?


Attól, hogy megméred és leadja a feszültséget még okozhat olyat, hogy terhelés alatt néha megszakad a töltés. Én mindenképpen kipróbálnám a notebookot egy másik töltővel is.

2022. jún. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen,kimértem.

Sajnos nincs lehetőségem másik töltővel megnézni.

Ellnézést javítánom bár sokat nem változtat a dolgon,nem 580as i3 hanem 380-as i3 van benne,cseréltem cpu-t hátha de ugyan az.

Megpróbálok szerezni egy ehez jó töltőt és írok hogy mi az eredmény.

2022. jún. 20. 01:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi a frászkarikának pasztázod-takarítod 2 hetente, tán szöszmösz falván laksz??? Ebbe roppant bele a géped talán...


Tegyél be egy másik hdd-t vagy tedd fel újra a rendszert.Ha sok marhaságot telepítettél fel, akár az is okozhatja, de ez a tisztítás...eszméletlen.


Nagyon ritkán a hálózati adapter 230-as kábele tréfás vagy a dc is--aljzata.

E próbát csináld meg másikkal, mint írták.


Nézz egy hdd sentinel tesztet is, hátha fos a hhd-ssd a gépben.

2022. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A pasztázást nem kéne ennyit erőltetni valóban. Telepítsd újra, ha utána is ez van, akkor hardveres a gond nagy eséllyel. HD Sentinel mit mutat? A csatlakozásokat is megigazgattad? HDD-nél leginkább...

Kékhalál nincs?

2022. jún. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy voltunk vele mivel laptop,és a kinti kis garázsban van nem árthat neki a sürübb takarítás. Pasztázni havonta 1x volt takarítva volt 2hetente. Másik hdd-vel is próbáltam már de ugyan úgy leáll,fel se bírom telepíteni a rendszer se jön be ami most rajta van a másik hdd-n a sajátján mert odáig se jut el és leáll,van mikor csak a biosban vagyok és ott is leáll. Megakartam nézni hogyha felmegy a rendszer hogy a hdd sentinel még is mit ír és az aida,de nem jutok el odáig.

Van mikor bejönn a Dell logo és már akkor leáll,van mikor bírja pár percig és leáll.

2022. jún. 20. 13:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez pedig töltő lesz vagy alaplap.
2022. jún. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Meglett a bibi...szervízben a szaki azt mondta alaplap hiba.

Köszönöm a segítségeteket!

2022. júl. 21. 02:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!