Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a nagyteljesítményű noteboo...

Ez a nagyteljesítményű notebook miért ilyen olcsó? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ilyen nagyteljesítményű (és ennyire új) processzorral rendelkező notebook hogyan lehet ilyen (viszonylag) olcsó a többihez képest, amelyek nem rendelkeznek fele ekkora sebességű processzorral se nagyjából?

Valamint: a nagyon magas TDP ellenére képes például 15W fogyasztással is üzemelni, azaz ha nincs kihasználva, automatikusan visszaszabályozni az energiafogyasztást?


Mennyi lehet ennek a 100%-os akkuról üzemeltetett készenléti ideje?

[link]



2022. júl. 8. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. FreeDos van rajta, az máris egy 40-et lecsap az árból a Winhez képest.

2. Nincs benne dedikált GPU, csak integrált.

3. Az akkun spóroltak, ne számíts 3 óránál több üzemidőre, ha használod is, nem csak lekapcsolt kijelzővel üresjáratban jár.

2022. júl. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A többinél is 3 cellás akkut találok, meg Linux/Freedos-t és integrált GPU-t mégis jóval több az áruk.
2022. júl. 8. 17:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez nem is nagy teljesítményű..
2022. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kifejted? Sok mag, sok szál, sokkal drágábban vannak gépek gyengébb processzorokkal. Például 4 mag négy szál, 11. generációsok stb. Mégis okkal drágábbak.
2022. júl. 9. 12:24
 5/11 A kérdező kommentje:
"okkal"="sokkal", ez meg olcsónak tűnik annak ellenére hogy nála drágábban (ugyanúgy oprendszer nélkül) kínált gépek processzorai sokkal lassabbak ennél.
2022. júl. 9. 12:29
 6/11 anonim ***** válasza:

"Például 4 mag négy szál, 11. generációsok stb. Mégis okkal drágábbak."


Nem kell javítani, azok okkal drágábbak.


A 12500H az 4P magot tartalmaz ami gyakorlatilag 4 klasszikus mag 8 szállal ami mellé betokoztak 8E magot, ami 8db keveset fogyasztós de kis teljesítményű mag, vertek rá egy magas TDP keretet és ennyi. Ez valóban 16 szál ami soknak tűnik, de messze nem olyan 16 szál, mint egy asztali 11gen vagy egy Ryzen 8 laptop...

2022. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

:) értem akkor "jól írtam" hogy "okkal" :)

Miért van, hogy ha az említett Ryzen processzort meg ezt az 12. generációs processzort próbáltam a nanoreview-en nézni, az jött ki hogy ez az 12. generációs sokkal gyorsabb?

Rossz helyen néztem, rosszul csináltam valamit, vagy esetleg ha az oldalnak nincs elég adata akkor "rossz becslést készít"?

2022. júl. 9. 13:27
 8/11 A kérdező kommentje:

Én ezt néztem:

[link]

2022. júl. 9. 16:04
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez reális képet mutat összehasonlítást illetően?

[link]

2022. júl. 9. 16:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezek az oldalak sz@rt sem érnek, tele vannak hülyeséggel.


A linkelt chiphuiderről érdemes megnézni a multi core teszteket, minimálisan gyorsabb a mellé állított Ryzen7-től ( ami amúgy már másfél éves processzor ) őgy, hogy az 5700U egy 15Wattos proci míg a H-s intel 45Wattos :)


Egy szálon gyorsabbak a 12gen intelek, mint az 5000-res Ryzenek, háromszor akkora fogyasztásból meg bármi gyorsabb bárminél :)

2022. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!