Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alacsony fogyasztású Gamer PC...

Alacsony fogyasztású Gamer PC építése amivel elérhető a Ray Tracing és a dlss vagy hasonló program és amivel Qhdban még ezek nélkül is tudok játszani?

Figyelt kérdés

Megvettem az Intel Core I9 12900T procimat. Ami valami 0,7ghzn megy elvileg.

Most erre szeretnék gépet építeni.

Többi alkatrész még nincs meg. Csak a proci meg van itt nekem 3 darab 300W körüli tápom! Mivel eleve nem lenni sok pénzem gépre. Max egy olyanra amiben rx 6750 xt vagy rtx 3060 ti van. Ezért úgy döntöttem, hogy a helyzetre tekintettel építek egy kisebb fogyasztású gépet. Vga-bol persze csak radeon rx 5600 vagy nagyobb 5xxx, 6xxx vagy geforce rtx 2xxx, 3xxx karik jöhetnek szóba.

Prociból azért vettem I9-et, hogy később bele tudjak rakni akár egy hardcore vgat is. És szerintem oda az i5 12600T nem lett volna elég.

Én valahogy így képzeltem el a gép építést de ha tudtok jobb variációt akkor segítsetek. Mármint a vgan kívül ami kevésbé fogyaszt. Azt nem tudom pl eldönteni, hogy ddr4 vagy ddr5 alaplap legyen. Meg, hogy Z vagy nem Z alaplap. Mert Z alapba esetleg később talán bele mehet egy I9 13900K is ha úgy döntenék, hogy váltok! Bár ddr5-nél a B szinte ugyanannyira drága mint a B


Alaplapból ezeket néztem ki:

GIGABYTE Z690 UD DDR5, ASRock H670M PRO RS, ASUS PRIME B660M-A D4, ASRock H610M-HDV/M.2, GIGABYTE Z690M DS3H


Ram:

Team Group 16GB DDR4 3200MHz

Ddr5-nél: Crucial 16GB DDR5 4800MHz


SSD: Afox 2.5 2TB


Ház: Spirit Of Gamer Ghost 5


Táp: Dell 265W tápra szeretném. De ha azzal nem menne el a 3050 sem. Vagy esetleg valamelyik nagyobb táp mellé mehetne a 2070 Super vagy RX 6650 XT is. Akkor itt vannak még ezek:

Thermaltake Litepower 350W, COUGAR A 300W Netzteil 80 PLUS BRONZE, Shuttle SilentX 300W

De persze tartaléknak van egy 500 Wattos Approx tápom is.


És ezeken a vgakon gondolkodtam:

RTX 2060/S, 2070/S, 3050, 3060

Vagy Radeon RX 5600/XT, 6600 XT, , 6650 XT

Még elvileg 6700, 6750-ból is van olyan modell ami csak 180 w körül eszik. De én árukeresőn csak olyanokat látok amik 200-260W felett esznek. Teház ez kilőve!


A fő cél az az lenne, hogy egy RTX 2070S-t vagy RX 6650-et bele tudjak rakni. De ha nem fér be a fogyasztásba akkor marad a 3050. Pedig elvileg csak 40W van az rtx 3050 és rtx 2070S között. De elvileg 3050-ből meg valamelyik 90W eszik csak!



2022. júl. 17. 17:09
 1/3 Shaddark ***** válasza:
100%

Bocsi, de nagyon sok butaságot írtál.

Én nagyon javaslom, hogy kérj meg erre egy hozzá értő szakembert, havert vagy ismerőst. Alap fogalmakat keversz össze.

Valami reklám videó alapján megvettél egy sok-százezres, munkára szánt processzort, aminek az ötödéből vásárolhattál volna olyat ami a jelenleg létező összes video kártyát ki tudja szolgálni tökéletesen. ha játékra használod a gépet akkor ez teljesen felesleges.

A különbözetből a tervezett 3060 helyett rakhattál volna egy 3080-at, amivel meg 20* gyorsabban menne minden játék egy i5-el is.

És elég lenne Raytracingra, mert a 3060 édes kevés hozzá. A proci ott fog pihenni 10%on a gépedben, a 200 ezer különbözet meg -80% fps csökkenés az olcsó video kártya miatt. Honnan szedted, hogy a játékoknak processzor kell, nem video kártya?

Itt

[link]

láthatod hogy így fele annyi fps-ed lesz mindenhol, de ami még gázabb, hogy ebből a pénzből egy csili-vili raytracingos géped is lehetett volna, de ezen éppenhogy el fog futni bármi is. Raytracingot meg nézegetsz youtubon.

És a táp elgondolásod...

A tápra írt szám NEM a fogyasztást jelzi.

Az a maximális terhelhetősége.

Attól hogy 300 van ráírva, még adott esetben sokkal többet is fogyaszthat mint egy modern, 850-es táp. A számítógép annyit fogyaszt, amennyire terheled. Ha a táp minőségi, akkor a fogyasztása kevesebb lesz. Ezt jelzi a tápokon lévő "platina", "gold" ... jelzés. Hogy mennyire energia takarékos. Mint a hűtőkön az A, B, C ...

Amit te nézel az a terhelhetőség. Ha ez a szám kicsi, el se indul a géped vagy játék közben lefagyogat, meg újra indulgat. Ennyi.

Ehhez a géphez egy minőségi táp kellene, ha energia takarékost szeretnél akkor egy platina jelzésű nagyon drága táp, ami minimum 650 wattos.

Mondjuk, nem azt mondom hogy hibáztál, ha teszel bele egy 300 wattost amivel el se indul, szintén jelentős energia megtakarítást eredményez :)

2022. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Shaddark ***** válasza:
100%
2022. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Shaddark ***** válasza:
100%

"A számítógép annyit fogyaszt, amennyire terheled."

Ezt még picit elmagyarázom.

Tehát, ha egy audi A6-al mész 60-al, attól hogy a végsebessége sokkal nagyobb mint egy lada szamarának, nem fog többet fogyasztani mint a lada szamara 60-ál. Sőt, kevesebbet fog.

Így van a tápoknál is. Ha videót nézel, egy minőségi 850es táp kevesebbet fog fogyasztani mint egy 300as közép kategóriás táp.

Ha beterheled jobban mert játszol, akkor a 300as táp ha minőségi akkor kikapcsol és leállítja a gépedet, ha nem az akkor elpukkan és tönkre teszi a gépben lévő sok-százezres processzorodat is.

2022. júl. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!