Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FUJITSU LIFEBOOK E736 vagy HP...

FUJITSU LIFEBOOK E736 vagy HP ELITEBOOK 840 G2 ULTRABOOK notebookot válasszam?

Figyelt kérdés

Használt, felújított laptopot szeretnék venni, és ez a kettő lett nekem a befutó. Nem értek különösebben a számítástechnikai dolgokhoz, de amennyire beleástam magam a laptopok világába és belső tulajdonságaiba, akármelyiket is választanám, számomra mindkettő tökéletes lenne. Mindkettő üzleti laptop, hosszú üzemidő, strapabírás, nagy képernyő jellemzi őket. Nincsenek vele nagyratörő céljaim,(érettségi aztán egyetem előtt állok, tételek írására, tárolására és filmek nézésére használnám max) , de ha már veszek akkor tartson ki huzamosabb ideig és jól működjön.

Hálás lennék, ha valaki tudna nekem segíteni akár szakmai szemmel, akár tapasztalattal :)



2022. szept. 3. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyibe kerülnek ezek? Amilyen árakattaláltam ezekre a felújított laptopokra annyiért egyik sem éri meg.
2022. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

" számomra mindkettő tökéletes lenne."

Akkor válaszd azt amelyik tetszik!

( Én pld. nem vennék semmi HP terméket.)


"de ha már veszek akkor tartson ki huzamosabb ideig és jól működjön."

Milyen "huzamosabb időt" vársz ilyen árért egy használt terméktől?

Mindkettő 100K alatt van árban. Ha csak arra használod amire írtad, akkor még jó pár évig nem lesz vele gondod.

De én biztos nem adnék ennyit egy ilyen kategóriájú használt gépért. Inkább rádobnék még egy picit - akár hitel formájában - és vennék egy újat, garival. Amire neked kell arra bőven elég teljesítményű új gépet vehetnél, minek bohóckodsz használttal?

2022. szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Egyiket se. Inkább gyűjts egy kicsit még, és vegyél új laptopot. Most ez éri meg általános felhasználásra.
2022. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Fujitsu
2022. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

85/90ezerbe kerülnek

Újtól tartózkodom, ugyanis ha újat vennék akkor arra nem "csak" 100k-t szeretnék adni, mert annak a minősége is olyan lehet.. Elvileg (sok forrásból tájékozódva győztek meg) ezek a max 5 éves hivatali, üzleti leselejtezett laptopok felújítva többet érnek, mint a vadiújak. Egy ismerősöm ajánlott egy szervizet ami évtizedek óta irodai "selejtes", lecserélt laptopokat újít, ők már a 3. gépet veszik tőlük, tehát én is adnék nekik egy esélyt😄1 év garanciát is biztosítanak

Szeretném, ha 2-3 évig kitartana, addig gyűjtök és ha letelik az ideje akkor majd lesz 250+k-m egy újra.

Köszönöm egyébként az eddigi válaszokat.

2022. szept. 4. 00:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

" Elvileg (sok forrásból tájékozódva győztek meg) ezek a max 5 éves hivatali, üzleti leselejtezett laptopok felújítva többet érnek, mint a vadiújak. "


Meggyőztek mert el akarják adni. Évekig jó biznisz volt ez, amíg nem volt egy nagy ugrás a processzorok teljesítményében. Az álatald említett laptopokban 7 éves processzorok vannak amik ma már nagyon harmatosak. Ezektól teljesítményben ma már egy telefon vagy tablet többet tud,.


Az egyik kijelzője 14" a másiké 13,3" ezek egyáltalán nem nagy képernyők :)


Az informatikában nem nagyon van olyan, hogy a régi többet ér mint az új ez nettó vakítás amivel a nem hozzáértőket etetik. Vannak teljesen vállalható teljesítményű régi laptopok is, de én ezeket az 5-6gen ultramobilokat kihagynám.

2022. szept. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kezdesz meggyőzni 😄

A vásárlásra szánt keretem 120k. Akkor inkább 120ért egy újat, amihez nem sok reményt fűzök, mint 90ért egy régebbit?:/

2022. szept. 4. 02:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Arukereson nezelodj vagy hardverapron
2022. szept. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

nem lenne gond hasznaltal de ezek ennyit nagyon nem ernek 40-50 et kb.


ezek semmi extrasak


mint egy ThinkPad amit megkapsz az altalad emlitett osszegert amibe oreg de ezektol modernebb es 2-3 szor erosebb proci (es igp) van valoban extra strapasak ujonan 400-500ezerbe kerultek


mig ezek ujonan se voltak nagyon draga kategoriak 150-200 azok


szeles skala van mindenben uzleti laptopokban is


ujonan vehetsz csak lenyegeben modernitas es teljesitmenyben leszel picit elorebb egynlegaljaval, de anyaghasznalatban picit rosszabbak is lehetnek ezektol is


nem kell megallni elsoknek keresgelni kell tovabb ha hasznaltat akarsz foleg 120 korul megjobbakat megtobbet kaphatsz mar


hardverapro.hu


ujonan nehez ugy hasonlot venned hogy 250 korulit kene raszanod es meg akkor se uti meg a 120 as szintjet ami 500-600 ujonan...


viszont azok mar a jovo gepei tefhnikailag teljesitmenyileg, Ryzen 5500U pl. vagy i5 1135G7 (vagy 12000 szerias, csak meg tulsok nincs beloluk)

2022. szept. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

"ezek a max 5 éves hivatali, üzleti leselejtezett laptopok felújítva többet érnek, mint a vadiújak."

Ezt azért még gondold át párszor!

2022. szept. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!