Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Upc-s netem lett csütörtökön,...

Upc-s netem lett csütörtökön, a srác aki bekötötte, mondta h ha többen akarjuk használni egyszerre, akkor kell 1 router vagy switch, mert ő csak modemet hozott. Valaki elmagyarázná h mi a 3 között a különbség? (a többit lent)

Figyelt kérdés
ha jólérzem,azt fogjátok mondani h routert vegyek...2en szeretnénk egyszerre használni a netet,de a modemen csak 1 csatlakozó van...és még kérdés h milyet érdemes vennem(wifiben gondolkodok,de akkor olyan kellene,ami "biztonságos"),mennyibe fog fájni és hány és milyen madzag kell még hozzá...esetleg egyéb teendők..nagyon köszönöm előre is...
2010. szept. 26. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
A Switch csak több gép összekapcsolására jó, a Router pedig a netet is tudja kezelni. Van benne tűzfalfunkció, NAT, cím és portszűrés, ill. közvetlenül képes csatlakozni a netre. routert vegyél. ha van a gépedbe wifi akkor wifis router kell. olyan 10 körül lehet kapni. szerintem d-linket vegyél
2010. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egy vezetékes routert már kapsz 3-4 ezer ft-ért.

a router és switch között a különbség annyi, amit anno nekem is mondtak, hogy a switch csak akkor működik ha mind2 gép megy, ha egyik OFF akkor nem megy.

Mindkettővel megtudod osztani a netet de a router előnyösebb.

A modem meg csak fogadja a netet arról a kábelről amit behozott a UPC, és ami kijön modemből azt bele routerebe és onnan szét a gépekbe

2010. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, kell egy WiFis router. És akkor úgy néz ki a dolog:

amit most a PCbe dugott, az megy a routerbe, abból a kábelből, ami eddig a gépbe ment, kell még a 2 géphez 2 darab. Ez így működne 2 géppel. Hogy a Wifit mihez akarod használni, nem mondtad. Minden Wifit lehet titkosítani..

2010. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja és utp kábel kell hozzá. ha nem media marktban vagy tescoban veszed olcsóbban kijön.
2010. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Routert vegyél, én a TP-Link márkát javaslom. Mindenképpen számtech boltba vegyed, akkor jár rá 3 év garancia. Valamint ügyelj arra, hogy WPA2-PSK kódolást használj WiFi-nél.
2010. szept. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2010. szept. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszoló kifejtené nekem bővebben ezt az usb dolgot? ez mi meg hogy meg hova csatlakozik és usbről netezni? ezt hogy? kíváncsi lettem..a többieknek pedig köszönöm h időt szakítottak rám^^
2010. szept. 27. 08:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk egy Webstar EPX tipusú modemet rakott az upc és erre az egyik gépet utp ,a másikat usb kábellel lehet rádugni és mind a kettőn megy a net. Nektek milyen a modemetek ?
2010. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Náam az utp-s usbmegoldás müködödtt, de nem képes egyszerre küldeni a jelet. Vagy ide küldött vagy oda. Pl ha egyszerre nyitottunk meg ugyan azt az oldalt akkor egyiknek nem jött be addig mig amásiknak be nem jött. Az msn meg ledobálgatott. Inkább fektess be egy routerbe.
2010. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!