Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van ez a Linux-os operációs...

Van ez a Linux-os operációs rendszer, és azt nem tudom hogy ez miért jobb azt mondják jobban pörög stb, És aki ismeri ezt a Linuxot elmondaná e, hogy miért jó jobban megy e mint a windows hogy a gamek hogy futnak rajta pl:jobban mint a win 7 en?

Figyelt kérdés
Nagyon kiváncsi vagyok miér is jobb ha télleg igaz ez !
2010. szept. 27. 19:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
a gémeid minimum 3x lassabban futnak xinuxon, mert egy emulált fos az egész rakás. Nem is adnak ki rá videókártya drivert, vagyha igen, azt lehetetlen beforgatni úgy, hogy működjék is. egyébként csak az alap gagyi 2D van.
2010. szept. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Ingyenes, nyílt forrású, szinte lehetetlen vírust összegyűjteni rajta, akár gyorsabb, nem kell vesződni a driverekkel, töredezettség-mentesítéssel, és még rengeteg előnyös oldala. Ha nagy gamer vagy, akkor persze Windows a jobb választás, hiába van emulátor Linux-ra, az se tökéletes.
2010. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A Linux-nak több disztribúciója van, ilyen például a népszerű: Ubuntu, Kubuntu, stb...Lényegében tényleg jobban működnek, mert hát alacsony gépigénnyel rendelkeznek.Játékra inkább én nem nagyon ajánlom, mert ott rajta sokat kell babrálni, de Ubuntu-ra is rengeteg játék van.A Windows-os játékokat a "Wine" vagy a "PlayOnLinux" programmal lehet feltelepíteni az Ubuntu-ra a játékot.A Linux-ok már csak amiatt is jók, hogyha csak netezel, a Linux kötelező, mert erre gyakorlatilag lehetetlen a vírusfertőzés.D azért van pár parazita rá, de azok ritkák.
2010. szept. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak egy nagy tapsot kérek a hasznos, és megalapozott válaszért.
2010. szept. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
1.-nek, ha nem tudod mit beszélsz, nem írj inkább.A videókártya drivert automatikusan képes letölteni, és azt fel is telepíti.Nekem pl. nVidia GeForce 6200 van, és 2 perc alatt már driverrel futtattam az Ubuntu-t.
2010. szept. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ja, gyorsabb. Mert semmi nem megy rajta. Amit eddig megszoktál, azt is tanulhatod újra. Nekem ott teszi be a kaput a Linux, amikor előkerül a VI editor nevű "izé", merthogy szövegeditornak nem nevezném. Nem ám, hogy odaviszem a kurzort és megnyomok egy billentyűt akkor megjelenik. Nem. Nyomkodj még "kódokat" ha írni is akarsz. És kb ez a logikája az egésznek. És persze a játékot felejtsd el.
2010. szept. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nyílt forrás... (!!!)


Ha egyszer bárki hozzáférhet, és a visszafejtéssel sem kell bajlódnia, miért ne írjanak rá vírust?

ez az állítás, hogy vírusmentes, hülyeség!


nemhiába van antivírus linuxra.


mellesleg én a banki adataimat jobban féltem linuxon, mint windowson. Telepítgetsz innen-onnan harmadik féltől tök jól hangzó csomagokat, és sosem tudhatod, hogy nincs-e benne adathalász kód, mert erre csak kézzel állítható tűzfal van.

2010. szept. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Na megjöttek a szagértők.


Utolsó előtti: te a vi-t, a programozók által a legnagyszerűbb, legpraktikusabb, legszuperebb szövegszerkesztőt tartod gagyinak. Tipikus "nem értek hozzá, tehát szar". Grat!


Utolsó: hát te főleg okos vagy. A linuxszos antivírus programok windows-os vírusokat keresnek bakker... azért, hogy az állományok cseréje közben ne terjedjen. Kliens oldalon egyáltalán nem használnak antivírust.

Szerinted a nyílt forrás == amatőrök által összetákolt szar. Ha normálisan van megírva a kód, akkor mitől kéne tartani? Pont ez a szép benne, hogy mindenki belenézhet. Ha én találok egy hibát, akkor jelentem. Zárt forrásnál meg majd akkor javítják ha a gyártó is megtalálja a hibát.

"Telepítgetsz innen-onnan harmadik féltől tök jól hangzó csomagokat" Na ez nagyon jellemző, tényleg az összes kezdő-linuxszosnak első dolga, hogy ismeretlen repokat vegyen fel.

"mert erre csak kézzel állítható tűzfal van." Ezzel meg mit akartál mondani?

2010. szept. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

19:37 19:49 20:05

Köszi , nagyon jót nevettem rajtatok :-) Idióták :-)


Igen, meg kell tanulni a használatát. Kevesebbet klikkelsz és többet írsz terminálba. Nem nehezebb mint windows, ellenben munkára hacsak nincs valami amatőr aki miatt windows szabvány kell sokkal jobb. Gépigénye messze alatta marad a Windowsnak. De még így is a kinézetét 3D-vel bőven a Win7 gyerekes Aero kinézete fölé lehet vinni, sőt, használhatóbb is némely funkcióval. Repókból pl Debiannál 20 000+ csomag közül választhatsz. És természetesen vannak fizetős szoftverek is. A windows játék élményét még nem tudja befogni ámbár már kész van a DirectX 10/11 natívan, az opengles játékok linux binárissal meg nem kicsit jobban mennek ugyanazon a vason. Hackelő versenyeken biztonságilag az egyik legjobban vitatott linux disztró az Ubuntu már nem vesz részt mert általában nem tudták feltörni/FIXME én a 7.10-re emlékszem hogy állva maradt és utána már tán nem is indították/


Ezek után szerintem egyértelmű hogy mire használható és ha van közös terület akkor miért nevetséges Windowst használni.


Amúgy csak annyi hogy olyan emberhez kell elmenni megnézni aki ért is hozzá.

2010. szept. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Linuxra nincs vírus -> Nincs, mert kevesen használják=elenyészű mennyiégű adatot lehetne lenyúlni, nincs értelme próbálkozni. Korábban a FF volt a "tökéletes" böngésző, amiben nincs hiba, legalábbis azt hitte az a néhány %-nyi felhasználó, aki használta. Aztán ahogy nőtt a népszerűsége, úgy nőtt a megtalált hibák száma is. Mostanra sűrűbben érkezik hozzá az újabb verzió mint az egész Windowshoz... Persze állítólag még mindig a tökéletes, csakhát állítólag a windows is azé' szar, mert hetente frissítik. Majd ha a Linux népszerűsége 20-30% körüli lesz, megnézem mennyi vírus lesz rá. Nem kevés.


Persze újra kell tanulni... Nos, mi a fenének tanulnám újra az egészet? Programozók által legkedveltebb a VI editor? Haha. A programozók ~90%-a Windowsra ír Windows alatt programokat. Kíváncsi lennék melyikük használ ehhez VI-t...


Natív DirectX? És ehhez a M$ meg is adta vajon a névhasználati jogokat, vagy a Nagy Linux Közösség azt is GNU licensz alá helyezte? :D Na és akkor most ha rákattintok majd a Crysis.exe-re akkor elindul és szépen DirectX 10.1-et használva futni fog? Most nem tudom sírjak vagy nevessek.


Jobb megjelenítés? Ja, igaz. Látványos például egy Fedora. Különböző extra progikkal az Aeron is lehet tovább javítani. Meg ugye most akkor használhatóságról vagy működésről beszélünk.


Nem lehet feltörni - ki az a barom állat hacker, aki Kovács Pistike, született Váradi Izabella, anyja neve Bonyolult Lajosné otthoni számítógépét akarja feltörni? Ilyen hacker nincs, kivéve amelyik értelemmel nem bír. Nem mondom, szervernek valóban jól muzsikál egy Debian, de ne hasonlítsuk össze a szervert egy desktoppal mert nagyon nem egy kategória.


A GNU valóban egy jó ötlet, bár nem tartom elég biztonságosnak (a Windowsról sem tudom elhinni, hogy nem gyűjt adatokat a gépről+felhasználóról). Csak a két rendszer szerintem nem összehasonlítható. Egyszerű embernek jóval egyszerűbb a Windows, amit persze hamar haza is vág a naiv_user. Persze ha jól lősz be Windowst (MERT ÉRTESZ HOZZÁ), akkor naiv_user nem fogja hazavágni pillanatok alatt.

2010. szept. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!