Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kell értelmezni,hogy a...

Hogy kell értelmezni,hogy a VGA-k ajánlott tápegység teljesítmény 450W? A fiamnak 1-2 óra játék után kikapcsol a gép.Ha nem játszik,másra használja akkor pedig nem. A tápegységre gondoltam,hogy az lenne a gyenge.

Figyelt kérdés

A gép összetétele:

Ryzen 2600X

VGA: [link]

RAM 32GB

Tápegység:Bequit 500W


2022. nov. 23. 07:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A hőmérsékleteket nézzétek(VGA, processzor). Lehet, hogy túlmelegszik és azért áll le. Alapjáraton nincs terhelés, nem melegszik, nem kapcsol le.
2022. nov. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azok jók,nem melegszenek.Van benne több ventilátor is.
2022. nov. 23. 07:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez elvileg így jó összeállítás. A tápegység bőőőven jó egy ilyen konfighoz. Persze ettől még okozhatja a problémát.


De kezdjük az alapoktól: eseménynapló milyen hibát ír ki a leállásoknál?

2022. nov. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gép így 250W körül eszik maximum, szóval bőven marad még tartalék a tápban.
2022. nov. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Majd ha hazaér a gyerek akkor megkérdezem tőle hogy mit ír ki. Most rátettem az AIDA 64-et.Hagy menjen és majd meglátjuk hogy ki e kapcsol.
2022. nov. 23. 08:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben a táp bőven jó kell legyen ehhez a konfighoz, ráadásul Be Quiet, tehát nem lehet gyenge minőségű sem - viszont kérdés, hogy milyen táp pontosan? Ha nagyon régi, akkor akár lehet az is a ludas.


Eseménynaplót (Event Viewer) nézz, azon belül Windows logs -> System -> Nézd meg milyen logok születtek akkor, amikor legutóbb leállt a gép. Érdemes lehet súlyosság (Level) szerint rendezni, és a kritikusakra vetni egy pillantást.


Esélyes hogy csak egy Kernel Power errort fog mutatni a leállás idejére, sajnos azzal nem sokra lehet menni, de ha valami mást is kapsz, arra érdemes ránézni.


Amit érdemes tudni, hogy az AIDA64 és egyéb tesztprogramok nem ugyanolyan módon terhelik a komponenseket, mint mondjuk egy játék.


Ha nem a hőmérsékletekkel van gond (alaplapot is nézd! VRM is tud túlmelegedni), akkor én is leginkább a tápra gyanakodnék.

2022. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

lehet táphiba, de akár alaplapi mosfet hiba is

próbából tegyetek bele másik tápot, ha azzal jó, akkor megvan a hiba

2022. nov. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem. Azt írja:Kernel Power.
2022. nov. 23. 11:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig ez inkább mégis tápra utal, alapvetően ezt írja ki az összes olyan leállásra mikor megszűnik az áramellátás. De mivel a villany nem megy el...
2022. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!