Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amint áramot kap a gépem, pár...

Amint áramot kap a gépem, pár másod percig elindul, majd leáll. Csak ez után tudom bekapcsolni. Mi lehet a baja a számítógépnek?

Figyelt kérdés
Hallottam, olyan alaplapokról amik ellenőrzést futtatnak bekapcsolás előtt. De az én gépem nem olyan modern, és ez a ˝hiba" nem rendszeres. De egy modern alaplap ellenőrzése rendszeres.

2022. dec. 6. 06:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Táphiba.
2022. dec. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja. Egyes Brand számítógép típusok csinálják ezt. Ha viszont egyedi építésű a PC, annál nem szokott ilyen lenni, és ott valamilyen hiba előhírnöke is lehet.
2022. dec. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 0utsider ***** válasza:
83%

Csak felpörög a venti és rögtön le is áll, vagy csipog is mellé a gép?


A csipogások amolyan "morze jelekként" közlik veled a hiba okát, ami miatt a géped leáll.

2022. dec. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
táphiba, alaplaphiba
2022. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hardverváltozásokkkor szokott ilyet csinálni. Az nyipván nincs... szóval olyan, mintha elfelejtené a hardvereket. Elemcsere? Talán... bár nem láttam még olyan alaplapi elemet, ami 1-2 év alatt bedöglött volna, ha ennyire új gépről van szó.

Áramszünetek után szokott lenni ez a dolog? Az lenne még egy jel, hogy az elem halt be rajta.

2022. dec. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Îgy van. Bios beàllîtàs helytelen, elemcsere esetleg,

valamit ellenőrizhet az alaplap. Nekem is van ilyen, de magától újraindul, van, hogy 2szer is leáll és harmadiknak indul be. Elvileg minden ok, hibamentes.

2022. dec. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
Táphiba.
2022. dec. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A tápegységem kb 8 éves
2022. dec. 7. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!