Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit csináljak, ha mindent...

Mit csináljak, ha mindent másképp állítottam a BIOS UEFI menüben és most nem tud bekapcsólni a gép?

Figyelt kérdés
Az úgy volt, hogy meghibásodott a gép, ezért bementem a BIOS UEFI menübe, átállítottam mindent a maxra és lementettem aztán ujraidnítottam a gépet. Utána nem kapcsolt be, aztán rájöttem hogy alakatrészhibás volt és nem kellett volna mindent megnyomkodni a BIOS UEFI ben. Most így mitcsináljak? A monitort és a billentyűzetet nem érzékeli, a hangfal bekapcsol, az egér is jó, de képet nem ad és kb 3 percenként újraindul a gép. Mit kell ilyenkor csinálni?

2022. dec. 25. 13:27
1 2
 1/13 ludicrousSpeed ***** válasza:
100%
Áramtalanítod és reaseteled a beállításokat az alaplapon levő jumperrel. Vagy kiveszed az elemet. BIOS != UEFI...
2022. dec. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Megnézed az ala0lap user manualjat hogy kell resetleni a biost és megcsinalod
2022. dec. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hol van elem a gépben? És hogy veszem ki hozzá az alaplapot? És mivan ha nemtudom hogy milyen alaplap van benne? Le lehet tölteni az alaplap manualt netről?
2022. dec. 25. 13:53
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A bios utolsó menüpontjában ott a default állapot betöltése... :)
2022. dec. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 de be se tud emiatt kapcsólni a gép rendesen és nem ad a monitor képet tőle
2022. dec. 25. 13:55
 6/13 anonim ***** válasza:
Alaplapon van egy kis gomb elem, azt kipattintod egy 10-15 percre a helyéről, majd visszateszed (nem az alaplapot kell kivenni, csak az elemet). De az #1-es már leírta ezeket.
2022. dec. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Attól függ mit értesz a "nem kapcsol be rendesen" alatt...7


Ezért nem szabad olyan dolgokat elállítgatni amiről nem tudod mi mit csinál.

De pl laptopból sokkal nehezebb elemet kivenni, de te tudod mi van neked...

2022. dec. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kicsi alatt itt meg kb egy 10 forintos méretű elemet érts, könnyű kiszúrni.
2022. dec. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Inkább nem csinálok vele semmit, mert elcseszem a gépet mégjobban. Azt se tudom hogy hol van benne az alaplap.
2022. dec. 25. 15:23
 10/13 ludicrousSpeed ***** válasza:
100%
És akkor felmerül a kérdés, hogy mégis minek nyúlsz hozzá, ha _ennyire_ fingod sincs, mi micsoda?
2022. dec. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!