Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7, 8 vagy Linux?

Windows 7, 8 vagy Linux?

Figyelt kérdés

Van egy öreg gépem, 7 GB ram, 3 hdd, 1 ssd, Phenom 3,2 ghz 4 magos proci, 2010-es Asus alaplap...


Ma fél napot kínlódtam, mire a Windows 10 felment rá... most fut rajta, de én ezt feladtam, be kell érjem egy régebbi op. rendszerrel.


Melyiket érdemes manapság fel tenni?


Windows 7, 8 vagy a Linux?


2022. dec. 27. 23:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Talán ezt a custom os-t megéri rajta kipróbálni:

[link]

2022. dec. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Ubuntu Linux hogyha nem akarsz kifejezetten windowsra elérhető programokat futtatni rajta. Erőforrásban is kevesebbet eszik.
2022. dec. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Előző vagyok

Régi laptopomon sokat segített. Az eredeti win 10 azon se ment már el rendesen.

2022. dec. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Nahh, hogyan sikerült végül a telepítés? 😃


Windows 10 is lejár hamarosan. Régebbieket meg pláne nem tudok ajánlani.


Linuxból kezdetnek kipróbálhastz egy mint-et.

2022. dec. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Win 7. Annál újabb mind szar. Én informatikusként odáig jutottam, hogy ha nagyon ellehetetlenítik majd a Win 7-et, akkor utána nem használok többé számítógépet és internetet, teljesen kiszállok az egészből kb. 25 év netezés után.
2022. dec. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, netezés = informatikus? XDD


Ha win10-hez kevés a gép, akkor érdemes megpróbálni valamilyen Linuxot. A mint az kifejezetten kezdőknek készült, ha windows program kell rá, akkor lehet pl a Lutris nevű alkalmazás segítségével a windows programokat futtatni, viszonylag intuitíven (bár nem mindegyik fog tökéletesen működni, ilyen pl. az Adobe cuccok, ha jól tudom)

2022. dec. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Most erre mist válaszoljak?

Nyilván ha valaki ragaszkodik az egyik rendszerhez, akkor hiába érvelek másik mellett.

Én 10+ éve használok Linuxot másodlagos rendszerként, 8 éve fő rendszerként. (Gyakorlatilag egyetlen rendszerként... ugyan a Windowsos vinyót bent hagytam a gépemben, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy idén hányszor bootoltam rajta Windowst, akkor is csak azért, mert valami apróságot kíváncsiságból meg akartam nézni.)

Szóval nekem nem lenne kérdés, hogy mit tegyek rá. És nem csak az erőforráshatékonysága miatt. De tényleg nem akarok itt "téríteni". Voltak fenntartásaim, de alaptalannak minősültek. Nagyon szeretem ezt a rendszert, és most már akkor érzem magam furcsán, ha Windowsos géphez kell ülnöm.

A notebookom meg gyengébb, mint a géped, és simán fut rajta a Linux Mint 20.

2022. dec. 28. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#5 "Én informatikusként odáig jutottam, hogy ha nagyon ellehetetlenítik majd a Win 7-et, akkor utána nem használok többé számítógépet és internetet, teljesen kiszállok az egészből kb. 25 év netezés után."


Tyűűűazigen!

Szerintem te úgy vagy informatikus, ahogy én teológus.

Nem tudom, érdemes-e egyáltalán érdemben reagálnom?

Nos, nem a netezéstől lesz valaki informatikus.

Ráadásul ha csak netezni akarsz, arra bármilyen rendszer megfelel, ami képes valamilyen modern webbőngészőt futtatni. Linux, BSD, Android, OSX, de még egy BeOS, vagy ReactOS is, akármennyire is még fizikai gépen kiforratlanok.

Ráadásul inforamtikusként te csak egyetlen oprendszercsaládot ismersz? Oké, tudom, valószínűleg full kamu a válaszod, de ha mégsem, akkor ez rohadt nagy gáz.

Bár végülis nekem mindegy, hogy mit csinálsz, de talán nem a legoptimálisabb megoldás egy oprendszer elavulására, hogy visszalépsz a digitális kőkorba.

2022. dec. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Kényelmesen böngészni valószínűleg már semmilyen rendszeren nem fogsz ezen a gépen.
2022. dec. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Linuxot arra a gépre. Elsőre pedig senki ne hallgasson, mert az olyan előregyártott isok vesélyesek, sosem tudni mit rejtenek.
2022. dec. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!