Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baj lehet az alaplappal?

Mi baj lehet az alaplappal?

Figyelt kérdés

ASUS M4A785D-M PRO alaplap, AMD Phenom 3,2 GHZ 4 magos processzor, 7 GB DDRII ram


Próbáltam Windows 10-et meg 8-at is telepíteni, nem ment. A telepítők mindig lefagytak, ha néha sikerült is feltenni a Win 10-et, pár nap után össze omlott, ott vtam ahol a part szakadt.

Ezt a gépet pár hete hoztam, igaz nem sok pénzért.


Van egy régebbi gépem, azt akartam lecserélni erre...


A régebbi gépembe Intel Celeron 2,5 GHZ-es proci van, Gigabyte alaplappal... ebben sajnos csak 2 memória slot van, így csak 4 GB fér bele.

Ebben a gépben a Win 8 vagy Win 10 gond nélkül feltelepülnek...


Arra jutottam, hogy valószínű, hogy az ,,új gép" alaplapjával lehet vmi probléma, de mi okozhat olyasmit, hogy nem lehet rá operációs rendszert telepíteni?


Amúgy elfogadva a kudarcot és feladva a küzdelmet, mindent átpakoltam ebbe a gépbe amit tudtam, így 3 vincseszter van benne, 160-500 Gb és 1 TB.

Tápot is kicseréltem mert rossz állapotban volt, a DVD meghajtót is kicseréltem, mert az meg gagyi volt.


Csak éppen a régi gépet akartam alkatrésznek használni és nem fordítva...



2023. jan. 1. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Hol vagy miért fagytak le a telepítők? Ha felment a Win akkor hogyan omlott össze?


Próbáld simán csak két darab 2GB-os RAMmal és csak azzal az egy lemezzel amire Win-t akarsz telepíteni.

2023. jan. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Több 100x próbáltam telepíteni, szinte mindenhol megakadt minimum egyszer xD


Már működő op rendszer meg legtöbbször úgy omlott össze, hogy kikapcsoltam mit sem sejtve a gépet és pár óra múlva mikor beakartam kapcsolni már nem bootolt be a windows

2023. jan. 1. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Első körben én megnézném a ramokat, hogy jók-e(a Hiren's BoodCD-n a memtest86-al). A 7 giga az gondolom, úgy jön össze, hogy 3x2+1. Ezeket egyenként kéne letesztelni. Vagy kiszeded a ramokat és mindig csak egyet hagysz benne és azzal indítod. Bár a memtest86 biztosabb eredményt ad. Ezenkívül megnézném, hogy milye bios verzió van az alaplapban. Ugyanis ehhez a procihoz nem elég az alap verzió. Ha nem a legújabb van benne, én azt is frissíteném. DE most utólag gondolkozva, lehet, hogy elég lenne egy bios reset is, mert kitudja, hogy az előző tulaj mit hova állított. Szerintem elsőnek ezt próbáld meg. Ez nem bonyolult, kiveszed az alaplapi elemet, vársz egy kicsit, aztán visszateszed. Egyenlőre ennyi jutott eszembe, esetleg még meg lehet nézni a merevlemezek állapotát is(hdsentinel-el).
2023. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az elem már volt kint, arra már gondoltam, hogy nem e lemerült... új elem van benne.


A ramok azok valóban úgy jöttek össze, hogy 3x2 gb + 1 gb.


A ramból kettő a régi gépemben van most, gond nélkül megy...


Abban a gépben vmi az alaplappal vagy a procival nem ok.


A bios az még lehet sáros, frissítettem, de csak pár hónappal későbbi változatot találtam ami volt rajta eleve

2023. jan. 1. 21:02
 5/7 A kérdező kommentje:

Merevlemezek állapota elvileg jó, 100%.


Hard disk Sentinel végig volt rajta

2023. jan. 1. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt így nem könnyű diagnosztizálni.

A kis piezo berregőt dugd rá az alaplapra és hallgasd milyen hangot ad ha ad.

2023. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lehet az az oka, hogy a többlet ramot nem tudta kezelni?


Am. a gépben eredetileg 4x1 GB ram volt, ezt én kicseéltem 3x2 GB-ra, ezeket a régi gébemből vettem ki.

Így 2 márkájú ram volt benne egyszerre... lehet ez okozta a bajt?

2023. jan. 2. 05:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!