Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videókártyámat le cseréltem...

A videókártyámat le cseréltem egy erősebbre a teljesítmény mégis romlott. Miért?

Figyelt kérdés

A Gtx 970-es videókártyámat lecseréltem egy Gtx 1070TI videókártyára viszont a teljesítmény egyáltalán nem lett jobb a játékokban sőt, valamelyiknél csökkent. Miért lehet? Az illesztőprogramokat újratelepítettem úgy ahogyan azt az Nvidia oldalán leírták. A gép:

I5-4670k

16GB DDR3 RAM

Gigabyte z97x sli cf alaplap

GTX 1070 TI

és egy 600WATT-os táp.



2023. jan. 19. 23:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudja ez a proci kihajtani ezt a kártyát. GTX 1050Ti-nél nem igazán szeret erősebbet.
2023. jan. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Processzort is kéne cserélni ehhez, vagy esetleg még nézd meg hogy nem melegszik-e nagyon a kártya de én inkább azf mondanám hogy cserélj procit is
2023. jan. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Egyáltalán mivel mérted?
2023. jan. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
A proci alap esetben ha húzva lenne ki kéne, hogy hajtsa. OC nélkül nem biztos. De ha nem is hajtja ki akkor is a teljesítménynek nem kellene csökkenie sehol. Max ugyanolyan eredményt hoznia. Szóval itt nem a bottleneck probléma a ludas. Nem lehet, hogy átvertek?
2023. jan. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Mégis mivel verték volna át?
2023. jan. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy átvertek. A kártya a stress testeken és benchmarkokon (3dMark) hozta amit kellet neki. Melegedési probléma sem volt. Egy megbízható eladótól vettem. Szerintem is bottleneck probléma. Sok esetben míg a kártya 50, esetleg 60 százalékon pörög...addig a processzor 100 alá kb be sem megy. Megnéztem bottleneck kalkulátorral vásárlás előtt hogy lehet e problémája, de grafika igényes feladatokhoz nem írt probélmát, viszont ha külön játékokra nézem meg, ott már egy 10 százalékos bottleneck-et ír....csak ezt nem néztem meg vásárlás előtt. Egyébként a hőfok is max 60 C-volt. Szóval valszeg tényleg bottleneck. Ha valakinek van más ötlete szólhat még. Az eddigi segítséget meg köszönöm.
2023. jan. 20. 13:41
 7/12 A kérdező kommentje:
Azóta még egyszer ujra raktam rajta minden illesztőprogramot, minden dolgot ami a videokartyaval kapcsolatos volt és a teljesítmény hibák elmúltak. Viszont nem lett jobb az előző kártyához képest. Úgyhogy szerintem a rejtély megodlva. (Bottleneck)
2023. jan. 20. 13:55
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Bottleneck miatt nem lennének rosszabbak az fps számok mint a gtx 970-el!
2023. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, írtam azóta hogy azt valószínűleg valami driver porbléma okazta mert második driver újratelepítés után már nem volt probléma az fps-el...egyszerűen csak ugyan olyan maradt mint eddig a 970-essel
2023. jan. 20. 15:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Nos Nvidia kártyák sajnos rosszabbul kezelik ha gyengébb mellettük a proci mint a radeonok és extrémebb esetben van ilyen hogy konkrétan kevesebb az FPS az erősebb kártyával.


Egy I3 12100F vagy Ryzen 5 5600 G is óriási ugrás lenne a mostanidhoz képest

2023. jan. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!