Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van valami mód arra, hogy...

Van valami mód arra, hogy megtudjam milyen antenna van itt?

Figyelt kérdés

Lakást bérlek, a tulaj nem akar olyan netet amihez fúrogatni kellene a falakat meg egyebek.


Sim kártyás netet használtam egy darabig, de nem a legjobb szóval most váltanék.


Van kint a tetőn egy antenna, látni nem látok egyetlen logót se rajta de a kábele bejön a lakásba, ha nem tévedek koax kábel szóval gondolom tudnám használni, ha lenne egy modemes előfizetésem.


Kérdés csupán annyi, hogy minden szolgáltató eszköze tud használni minden antennát? Vagy ha pl Digiset kezdek el bérelni, de az antenna tegyük fel Inviteles, akkor nem fog vele működni?


2023. jan. 29. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért használnák a másik szolgáltatóét?

Még ha technikailag meg is oldható nem fogják rákötni mert akkor elesnek a kiépítési díjtól.

2023. jan. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A műholdas kapcsolat meg mindennél rosszabb, remélem az is megvan...
2023. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Milyen antennáról beszélsz?

Műholdvevő? CB? Yagi? Szektor?

Egyik se olyan amit a szobádba vezetnének kábelen. Internet nem innen jön.

Ha mobiltel szolgáltató antennái akkor Sim kártyás netet használtsz továbbra is jó térerővel gyors sebességgel. Csak a Cellmapper térképen meg kell nézned melyik szolgáltató simje kell hozzá.

2023. jan. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1) szerintem xard le mit mond a tulaj. A kábeles internet az egyetlen értelmes megoldása ma az internetelérésnek. Köttesd be, aztán rúgjon ki, ha zavarja... jó nagy barom egy tulaj... esetleg a vizet is kiköttethetné, meg az áramot, azokat is a falba fúrték bele 🤦‍♂️🤦‍♂️


2) koax tv kábeles antenna (75 ohm) nem lesz jó mobilnethez. 50 ohm kell. Illetve az antennának is rá kéne lennie irányítva a kinézett adótoronyra, és be kéne hangolva lennie a a szolgáltatás frekvenciájára (mhz). Azaz használhatatlan. Főleg ha még azt is hozzászámoljuk, hogy az X méter kábelen mennyi jelveszteség van.

2023. jan. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Te gondolom műholdvevő antennára gondolsz, amin a TV jön. A netet ezen keresztül nem fogod megoldani (van ilyen, és aranyáron kapsz betárcsázós net sebességet).
2023. jan. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
lehet csak régi yagi antenna a tv vételhez
2023. jan. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szóval?

"Van valami mód arra, hogy megtudjam milyen antenna van itt?"?


Hívjak szolgáltatót hogy nézze meg, vagy nem is fontos az antenna csak nézze meg a koaxot, dugjon rá valamit és meglatja mukodik-e?


Mindenféle magyarázást kaptam csak pont a kérdésre nem kaptam választ, mert ahogy írtam is, nem tudom milyen antenna van itt, nem látni rajta semmit :D


A kérdés továbbra is áll, azaz


"Van valami mód arra, hogy megtudjam milyen antenna van itt?"

2023. jan. 30. 07:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem virít a közepén egyik szolgáltató matricája azt fogják mondani a másiké, meg se nézik, hozzá sem nyúlnak.

Egyből újat fognak adni.

2023. jan. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7/

Láttál valamit, de nem tudni mit.

MUTASD meg fotón milyen antennákról beszélsz!!!

(saját magad által készített fotót mutass)

2023. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fotót kérünk a kábelről, csatlakozóstul és magáról az antennáról. Addig csak találgatni tudunk.


De ha tippelnem kéne, szerintem TV antenna lesz, abból nem lesz neted.

2023. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!