Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új Dell laptop memória(RAM)...

Új Dell laptop memória(RAM) bővítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2 hete vettem egy új Dell inspiron laptopot ami 8 gb ddr4 3200Mhz rammal jött gyarilag.

Igen ám de szeretnék 16gb-t.

Kotelezo eredeti dell 3200mhz venni ami 80 euró vagy lehet barmilyen 3200 mhz ami mondjuk ennek a fele?

Másik kérdés meg az, hogy lehet házilag is betenni vagy ugrik a gari? Hova vigyem szervízbe?



2023. febr. 4. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mi a pontos típusa a gépnek? Lehet egyáltalán bővíteni benne a RAMot?
2023. febr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Dehogy kell eredeti DELL-nek lennie, az egy nagy lehúzás a gyártó részéről. Az viszont fontos, hogy időzítése kompatibilis legyen, tehát meg kell nézni, hogy mit támogat az alaplap.
2023. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyes válaszadó!


"NEm pontosan értettem, mi a pöcsnek akarsz te memóriát bőviteni.


Elmesélhetnéd.


Persze megteheted, de akkor sem értem, mi a pöcsre jó. És miért akarsz egy garanciális dologba belenyúlni.


Persze a e dolgod, de tudd, nem leszel tőle boldogabba. és attól még műszaki analfabéta elkényeztett kisköcsög maradsz."


Ülj le fiam, ez egy egyes.



Többieknek: ez egy dell inspiron, 3525, 2022-es évjárat, ryzen 5 8gb ram.

Lehet, igen, jelenleg 1 férőhely van elhasználva 8gb-val és még van hely egynek. egyes laptopok gyárilag is 16gb-val jönnek de a külbönség 60.000 forint volt. gondoltam utólag ki tudnám hozni olcsóbban.

2023. febr. 4. 17:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Kézikönyve szerint bármilyen SODIMM foglalatú DDR4 3200 MHz memóriamodult bele lehet tenni 2x8GB konfigurációban (tehát ha veszel mellé +1x8GB-ot, akkor el kell fogadnia). Megkötéseket nem ír, így feltételezhetően nem lesz gond egyikkel sem.


[link]

2023. febr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi


Van is valakinek tapasztala vmilyen markaval?


Helyzet az hogy home officera vettem míg a proci max 30 szazalek kihasznaltsagot tűr a memória 80-85.ez gondolom hosszu tavon káros lenne neki...

2023. febr. 4. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Két nagy gyártó fedi le a piacot, így teljesen mindegy a márka. Laptop memóriáknál még extrákat sem építenek a modul köré, így tényleg csak az ár dönt. A specifikáció a lényeg, hogy SODIMM legyen, DDR4, 8GB és 3200 MHz.


Az a kihasználtsági adat fogalmam sincs mi akar lenni, nincs értelme az állításnak.

2023. febr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Task Manager RÁM memória kihasználtsága kb 80 százalék éjjel nappal, youtubeon megy zene mellette drive-on dolgozok OFFIce meg max még 1-2 lap ki van nyitva.


Proxi általában 15-20 extrém esetben 30 százalék, egy hat magos ryzen 5.


Mobilról írtam akkor, érthető, hogy miért nem értetted előzőleg.

2023. febr. 4. 19:06
 8/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

dragabb de gyarit felre is teheted sokszor magas (lassu) idozitesu van benne es vennel bele kitet


attol fugg milyen konyu cserelni benne, ha van ablak hozza akkor nem nagy gond

dellnel altalaban van


viszont van gyarto aki ellehetetleniti vagyis teljesen izekre kell szedd... egy egyszeru ramcsere/bovites miat

akkor meg nagyobb az esely komplikaciora


termeszetesen siman belenyomhatsz valamilyent egymashoz igazodnak majd

csak ha valami tulzottan eltero lassabbak is lehetnek, ami mondjuk lehet nem lesz gond, gyorsabb lesz ugyis a dupla csatorna miatt, szoval mindegy


amugy azert valami ott nincs rendben, bar vegulis ha 1-2GB ki van osztva igp nek akkor vegulis lehet hogy nincs is gond mert akkor 5GB korul fogyasztasz ha 6GB elerheto

Mindket esetben kb. 1GB szabad

ami nem veszes annyira es a fogyasztas se tul hatalmas

2023. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk szerintem 2023-ban 16 alatt laptopot venni kicsit értelmetlen. (igen, itt van az én példám aminek iszom a levét).

Ha nekem mint sima netező-officeozó kell ennyi mit mond egy programozó? Egy gamer?

Nekik mennyi kell?

2023. febr. 4. 20:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Youtube-on mindig van szerelési videó. a mai laptopokhoz általában pár csavart kell kihajtani, és utána egy plasztikkártyával le lehet szedni a fedelét.

Ha gondolod, akár egy 16 gigás modullal is bővíthetsz, és akkor 24 gigád lesz. Az már egészen biztosan nem ront bele semmilyen multitaskingba, amíg használható lesz a gép 😉

[link]


Ha jól értem, akkor egyszerű office feladatokat csinálsz csak? Akkor mindegy az időzítés meg ilyenek. Bármelyik DDR4 laptop sodimm memória megfelel. Akár használtpiacról is, megbízható alkatrészek (egy memtest nem árt azért..).

[link]

[link]

2023. febr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!