Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pár hete tönkre ment a gpu a...

Pár hete tönkre ment a gpu a gépemben de alaplapról tökéletesen működött továbbra is így viszont nem volt használva egy ideig, ma vettem hozzá új gpu-t, de mostmár alaplaról sem működik egyeltalán. Az elem merülhetett le vagy mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2023. febr. 19. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Vasárnap este vettél "gpu-t"...?
2023. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez valami tévképzet lehet mert nem írtam olyat, hogy este vettem volna új gpu-t de igen vasárnap vettem, viszont ez nem valami érdemleges hozzászólás kedves "válaszoló"...
2023. febr. 19. 19:03
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
A prociban levő gpu ról van szó?
2023. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem az lett kicsrélve...
2023. febr. 19. 19:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Neked is vannak tévképzeteid azzal kapcsolatban, hogy fogalmad sincsen arról mi az a GPU.
2023. febr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom kinek milyen tévképzetei vannak itt, én a következőképp értem a helyzetet:


Kérdezőnek a dedikált videokártyája ment tönkre, így alaplapi kimenetről, a processzor iGPU-jával tudta csak használni.

Most pedig rakott bele egy másik GPU-t, és azzal nem működik.


Amit nem értek, kérdező, hogy a CMOS elem hogy jön ide.

Egész pontosan mi a hibajelenség?

2023. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy GPU helyett valójában videokártyára gondol és nem a lapra forraszt másik chipet?
2023. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A GPU az a videokártya, b*szki. Nem értem mit nem értetek.
2023. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

GPU - Graphics Processing Unit


Magyarul=grafikus processzor, aminek annyi köze van a videokártyához, hogy található rajta egy ilyen egység.

A VGA (videokártya) egy komplex hardver, aminek az egyik "összetevője" a grafikus processzor.

Szóval igen, ha valaki nincs tisztában azzal, mi az a GPU akkor vagy nézzen utána, vagy próbálja leírni érthetően mi a nyűgje.

2023. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!