Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI B450-A Pro Max: megfelelő...

MSI B450-A Pro Max: megfelelő boot-eszköz beállítása?

Figyelt kérdés

MSI B450-A Pro Max alaplap, a következő lemezek vannak a gépben:

Egy M.2 SSD (Windows)

Egy másik SSD (Linux)

Egy HDD (adatoknak, erre nincs operációs rendszer installálva).

Ha szeretném átállítani a gépet, hogy alapértelmezetten ne a M.2 SSD-ről boot-oljon hanem a másik SSD-ről, ez nem akar sikerülni.

BIOS-ban a boot-lehetőségeknél van "Hard Disk", "USB Hard Disk", "UEFI Hard Disk".

Trükkös módon a jellemzőit egyiknek se írja ki, így nem tudom éppen melyik Hard Disk az, amit alapértelmezett boot-eszköznek tekint.


Tehát, miképpen állítsam át?

Alaplapi boot-menüben (F11) - én úgy tudom - hogy nem lehet átállítani csak minden induláskor választhatok, ha megnyomom e funkcióbillentyűt.

Ha pedig a BIOS-ba lépve szeretném a boot-sorrendet állítani, a fentebbi problémába ütközöm (eszközöket nem nevezi meg)



2023. febr. 27. 17:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha kipróbáltad volna, akkor már meglenne a válasz. További jó vergődést.
2023. febr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
53%
kb 1 perc vegigmenni minden... ahelyett hogy itt vered magad mar reg megcsinalhattad volna dehat egyeseknek konnyebb szenvedni...
2023. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Mr. Ramsay és "Anonim" szakértő-válaszoló urakat kérném, hogy hangosítsák meg számomra a BIOS-t, hogy a navigációkor beszédtámogatást kapjak.

Vak vagyok (BIOS használatához látó segítség kell), a tesztelés-hibakeresés beszédtámogatással gyorsabb lett volna és elkerülhetném a kötekedéseiket.

2023. febr. 28. 09:01
 14/14 A kérdező kommentje:

Ha a jövőben bárkinek lenne hasonló problémája és megtalálná e kérdést, annak leírom a megoldást:


Az M.2 SSD-n kívül a BIOS (Del gombbal belépve, "Settings" menü, "Boot almenü") alatt csak egyetlen HDD-t lát, valószínűleg ugyanerre hivatkozik "UEFI Hard Disk" néven is.

Mást nem enged kiválasztani, hiába van még a gépben - az M.2 SSD és a HDD mellett - egy SATA SSD is.


UEFI rendszereim pedig nincsenek, minden lemez MBR partíciós, tehát az "UEFI Hard Disk" sem lehet egy, UEFI rendszerrel rendelkező lemez.


Indításkor, "Del" gomb helyett "F11" megnyomásával bejön a Boot menu, ekkor mindent lát és lehet választani, ezzel sose volt probléma, csak most az alapértelmezett boot-eszközt szerettem volna átállítani a BIOS-ban. Úgy tudom, hogy itt nem lehet mindig alapértelmezett boot-eszközt választani.


A HDD-n egyébként nem volt operációs rendszer telepítve, az SSD-n igen, de a BIOS-t ez nem zavarta.


A HDD és SSD alaplapba dugott SATA kábeleit megcseréltem. Így a HDD helyére került az SSD. Így már a kiválasztásnál a SATA SSD-t ajánlja fel az M.2 SSD mellett.


Nem tudom: okozhatott -e anomáliákat, hogy a két eszköz beépített mobil rack-ban van, de a gép bekapcsolásának pillanatától mutatja mindkét meghajtót. Esetleg ez okozhat problémákat - ha egyáltalán létezhet ilyen - ha bekapcsolásnál, a detektálásnál "csak egyik eszközt mutatja, másikat nem"

Én ennyire jutottam.

2023. febr. 28. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!