Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges, hogy a HDD kondíci...

Lehetséges, hogy a HDD kondíciója a szállítás miatt csökkent le 9%-ra?

Figyelt kérdés

Pár hete vettem egy 10 éves Dell notebookot, a Hard Disk Sentinel 9%-ot mutat kondíciónak.


Biciklivel hoztam haza, egy kátyús úton, szatyorba csomagolva a hátsó csomagtartóban.


Lehet, hogy így romlott el a HDD, a rázkódás meg hideg miatt? :'/



2023. márc. 5. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akár, de az is lehet hogy azért történt mert már 10 éves :D
2023. márc. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Egy HDD hasznos élettartama 5 év, szóval nem csodálom, eléggé túlteljesítette.
2023. márc. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kétszer megkérdezni ugyanazt...


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

2023. márc. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak a szállítás módja abban a kérdésben nem szerepelt...
2023. márc. 5. 13:11
 5/5 anonim ***** válasza:

És szerinted mi látnokok vagyunk?

Lehet igen, lehet nem. A komolyabb mechanikai behatások tényleg károsíthatják, bár általában ez nem fokozatos károsítás, hanem pl. eltörik a fej felfüggesztése, és annyi az egésznek. Az ilyen behatások jellemzően nem szektorhibákként szoktak megjelenni.

Amúgy meg a másik kérdésben a többit már kirészletezték. Eleve nem szabad az ilyen értékeket készpénznek venni. Láttam én már 100%-os vinyót pár hét alatt elhalálozni, meg 0%-osat is évekig működni. Ez inkább csak egyfajta becslés. Ráadásul ahogy írták, egy hibás, vagy silány minőségű kábel is okozhat ilyen mérési hibákat. (Meg tényleges hibákat is.)

2023. márc. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!