Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy régebbi pc háznak AC97...

Ha egy régebbi pc háznak AC97 a bekötése előlapi hangkártyán,akkor az nem fog müködni a 775 HD audio lapokon?

Figyelt kérdés
2023. márc. 31. 09:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
De nem is értem, miért ilyet használsz! Egy igazi gamer hangkártyát használ, hogy minél jobb legyen a hangminőség! Még egy alap Sound Blaster Live! is jobban szól ezeknél.
2023. márc. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Az alaplapi hang az procit zabál, az meg kell a játék alá! Hangkártya kell gamer gépbe, annak van saját processzora, nem terheli a procit.
2023. márc. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

meg kell nézni a kézikönyben a lábkiosztást, hogy ac97 vagy hdaudio, de azokon már inkább hdaudio van

vagy ha van két block a szalagkábelen, akkor értelemszerűen azt kell rádugni a lapra amilyen a csati

2023. márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Nekem pont fordítva van, az alaplap AC97 és az előlapi modul a floppy helyén (alapból nincs is benne) HD audio. Két vezeték elvágásával és két láb rövidre zárásával meg lehetett oldani a problémát, csak a jack sensing nem működik, folyamatosan szól mindkét kimenet. Fordítva már bonyolultabb lesz egy kicsit, ott is el kell vágni a jack sensinget, de még egy ellenállás is kell két láb közé, hogy az alaplap érzékelje az előlapi panel jelenlétét.
2023. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Működni fog, csak másképpen kell bekötni.

[link]

Ha egyben van a front panel csatlakozó, akkor pedig ilyen kábelekkel lehet megoldani a csatlakoztatást:

[link]

2023. márc. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

ilyen sok lábas vezeték elölapi hang kábel


[link]

2023. márc. 31. 11:40
 7/14 A kérdező kommentje:

ma 11:30 amit linkeltél ábrát ott,nem egyeznek a nevek és a számok sem


itt nekem mindegyikböl 2 van


2 gnd

2 ear L

2 ear R

2 mic-in

2023. márc. 31. 12:00
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Ebben az esetben nem kell a jumper kábel.

A bekötés módja pedig ott van a linkelt oldalon:

[link]

A drivert telepíteni kell:

[link]

Ha már telepítve van a Realtek Hd Audio Manager, azt meg kell nyitni, a sárga mappa ikonra kell kattintani (Connector settings), majd a bejelölni, a Disable front panel jack detection-t majd leokézni.

2023. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
alaplapon a hangkártya tüske nekem 8-as,nem 10-es bekötésü mint a képen
2023. márc. 31. 12:10
 10/14 A kérdező kommentje:
tehát akkor hd audio.elölapi is 8 szálas,akkor a pc szervizbe mondták nekem rosszul hogy a régebbi házakon az elölapi bekötések Ac97
2023. márc. 31. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!