Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Korlátlan adatforgalmú mobilin...

Korlátlan adatforgalmú mobilinternet SIM kártyás routerrel mennyire stabil netet tud biztosítani?

Figyelt kérdés

Gondok vannak az itthoni internet szolgáltatónkkal, de sajnos a településünkön csak ők érhetők el.

Telekom jelenleg így nem elérhető nálunk, viszont ajánlottak egy olyan opciót, hogy korlátlan mobilnetes előfizetéshez adnak pluszban SIM kártyát, és van olyan modem/router, amibe ezt be lehet tenni, és akkor azon keresztül lenne Wifi-s elérhetőség több eszközre.

A készülék: [link]

(Telekomos ára 29e)

A kérdés, hogy ez mennyire biztosítana stabil és gyors netet? A Telekom alkalmazásban azt írja a mobilnethez, hogy becsült maximális le-és feltöltési sebesség 300Mbps, 50 Mbps. Gondolom ennél azért jóval kisebb lenne a tényleges sebesség.

2 laptop, 1 tv, 2 telefon és esetleg 1 tablet lenne rácsatlakoztatva. Ezekből kb egyszerre max 2 van használva együttesen.


Valaki használ ilyet? Mi a véleménye róla?



2023. ápr. 27. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Yettelnek van meg ilyen csomagja: [link]
2023. ápr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a lefedettség és mennyire terhelt a cella. Ez csak úgy derül ki ha kipróbálod.
2023. ápr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1: A mobilszolgáltatásunk már a Telekomnál van, így ezzel olcsóbban jönnénk ki, mintha egy teljesen új szolgáltatást kötünk egy másik szolgáltatóhoz.

A címünkön az Yetteltől az otthon net lite csomag érhető el, amit 8e Ft. Le-/feltöltési sebesség akár 150/50 Mbit/s.

2023. ápr. 27. 09:48
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 Telefonról nem volt gond itthon soha se a mobilnet stabilitásával, se a térerővel.

Csak azt nem tudom, hogy ha 2 laptop kapcsolódik a wifis mobilnetet továbbító routerre, akkor ez mennyire marad stabil.

Ha a telefonomon beállítom a Hotspot-ot és azon keresztül csatlakozok a laptoppal az mennyire mutat reális képet? Vagy azért a routerrel stabilabb lenne vajon és így ez a telefonos próba nem ér semmit kb?

2023. ápr. 27. 09:51
 5/12 anonim ***** válasza:
A telefonod szinte biztos hogy 4G-s, a Telekomos router viszont már 5G-n működik, tavaly is ilyet adtak már. A balcsinál használtam, ott tökéletes az 5G lefedettség, 20 laptop böngészett (egyszerre 3-5 laptopon videóhívással), egy tévén ment a Netflix és így is hasított. De az 5G lefedettség még közel sem olyan jó, ha nálatok pont nincs akkor gond lehet a stabilitással.
2023. ápr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 megnéztem most a telekomos lefedettségi térképet, 5G nincs nálunk :(
2023. ápr. 27. 10:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor 4G-n fog menni, bár az se rossz szerintem, de olyan 40-50 Mbit-nél többre ne számíts.
2023. ápr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Gondok vannak az itthoni internet szolgáltatónkkal"

Barlangban laksz?

Mert minden más esetben ott a külföldi skyDSL (Starlink).. :P

2023. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A probléma a 4G-vel bizonyos esetekben inkább a latency, mintsem csupán a sávszélesség, ez pl: játékoknál jobban észlelhető problémát okoz.
2023. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem van a Telekomnál korlátlan mobilnetem, 4G hordozható WiFi-vel. Látom, hogy otthoni routert néztél hozzá, a kettő technikailag hasonló (csak nálam a hordozhatóság fontos szempont volt, mert nem ez a fő internetem). Elég sokat használom ezt napközben, több helyszínről is, ezért van tapasztalatom.


Otthon 1000 Mbit/s-os optikai internetünk van (szintén Telekom, csomagban olcsóbb volt). Ezzel összehasonlíthatatlan, az optikai sokkal gyorsabb.


A szolgáltató adatlapján írt sebességek az elméleti maximumok. A gyakorlatban függ a térerőtől és az aktuális leterheltségtől (mennyien használják éppen). A router elhelyezése sem mindegy, mert a házfalak leárnyékolják a jelet, ellenben ha ablakhoz teszed, jobb térerőre számíthatsz (jó elhelyezéssel akár 5-10 Mbit/s sebességet is nyerhetsz, ezért megéri megkeresni a helyét).


Az egyik helyszínen (ahonnét sokat használom) átlag 2-es a beltéri térerő (viszont stabil a kapcsolat, nem szakadozik). Ez a helyszín a város szélén van, lakott területen belül úgy gondolom ez a térerő a legtöbb helyen teljesül (főleg, ha jól helyezed el, biztos vagyok benne, hogy ennél rosszabb nem lesz). Ezen a helyszínen átlag 15-30 Mbit/s sebességet mérek. Ez elég sok mindenre elég, pl. weboldalak böngészésére, Facebookra, YouTube-ra, és streaming meg online TV szolgáltatások nézésére is jó. HD felbontással is nézhetem a streaminget, ezzel nincs probléma. Tehát nem akadozik és nem szaggat a lejátszás, ami lényeges szempont. Ami gondot jelenthet, az a nagy méretű fájlok letöltése. 1 Gb-os fájl letöltési ideje kb. 5-10 perc körül van, optikai internettel otthon ugyanez kb. 10 másodperc, de még WiFi-ről sem tart tovább 20-30 másodpercnél.


A másik helyszínen főleg hétvégén használom, akkor viszont sokszor egész nap (főleg majd nyáron). Ott stabil 4-es a térerő, sokszor felugrik maximumra. Itt már lényegesen jobb a helyzet. A múltkor PS4 letöltött róla kb. 20 Gb-os frissítést, ez egy jó óra alatt volt lent. Tehát jó helyen, jó térerővel akár nagyobb méretű fájlok letöltésére is megfelelő ez a szolgáltatás. Viszont ugyanez optikai internetről WiFi-vel kevesebb, mint 8-10 perc alatt lent lett volna, vezetékkel pedig kb. 4-5 perc.


Kirándulás közben is használtam már. Utoljára 100 Km-es úton odafelé végig online rádiót hallgattam, és csak kétszer szakadt meg (kb. a semmi közepén), de elég hamar lett ismét térerő. Hazafelé mintegy 30 Km-en át online TV-t néztem róla, akkor egyszer sem szakadt meg, ami kellemes meglepetés volt a számomra, mert ehhez nagyobb sávszélességre van szükség.

2023. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!