Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítástechnikai...

Milyen számítástechnikai eszköz lenne ideális, ha youtube videókra, zenehallgatásra és elektronikus könyvolvasásra kellene, DE azt akarom, hogy mínél kevesebbet fogyasszon és ne kerüljön túl sokba?

Figyelt kérdés
Az ultrabookokban szándékosan alacsony fogyasztású processzorokat tesznek de én nem akarok olyan sokat költeni rá. Őgy értettem, hogy ARM processzoros gépek jóval kevesebbet fogyasztanak, de pl. okostelefon és tablet hamar lemerül. Ja és 256 GB helyre szükség lenne, zenét tárolni, akár bővítőkártyaként. Zenehallgatásra van külön berendezés, azon hallgatnám a zenét, ami után érdeklődöm csak tárolásra kellene.
2023. máj. 30. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Laptop és e-book olvasó...
2023. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De az e book olvasó nem merül le gyorsan ha videózok vele? Úgy tudom lehet azzal is, de nem arra lett kitalálva. Böngészni lehet vele, ahogy olvastam.
2023. máj. 30. 15:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azzal te nem fogsz videózni...
2023. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tablet
2023. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pszichológus atya ***** válasza:

Mini PC-nek hívják, szinte az összes PC-gyártó kínál ilyen eszközöket, az Intel a sajátját NUC-nak nevezi. Egy 22" monitor mellé többet fogyaszt (30-40 Wh), mint maga az eszköz (5-10 Wh), de még azzal együtt is kerekítési hibahatár a villanyszámlában. De különben alacsony processzor terhelésen egy SFF irodai gép sem igényel túl sok áramot (20-30 Wh), itt egy remek gyűjtés az elmúlt évek PC-inek idle fogyasztásáról: [link]

Akkumulátoros kütyükkel nincs értelme vacakolni, többe kerül 4-5 évente kicserélni az akksit, mint amennyit megtakarítasz, plusz az ARM procik támogatása többnyire már vásárláskor véget ér, lutri, hogy lesz-e rá valamilyen használható operációs rendszer vagy előbb kerül a kukába, mint hogy frissíteni kelljen egy x86 Windowst vagy Linuxot.

2023. máj. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Használt business ultrabook miért nem játszik?

Jó áron is van és megfelel minden kritériumnak.

Tele van velük a hardverapró.

2023. máj. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!