Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rá szeretném telepíteni a...

Rá szeretném telepíteni a Windows 11-et az új laptopomra, de az illesztőprogramot (az usb-t) nem érzékeli a gépem. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Vettem kulcsot is, de valahogy a Microsoft oldaláról letöltött illesztőprogramot nem érzékeli a gépem. Megnéztem több youtube videót is és mindent azok szerint csináltam, de amikor odajutok, hogy az USB-ről rá kéne illesztenem, nem sikerül, mwrt azt írja ki, nem talál illesztő programot.

2023. jún. 22. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom milyen illesztőprogramot akar. Én amúgy is maradnék 10-nél ameddig lehet.
2023. jún. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A gepemet windows nelkul vettem, tehat ra kell rakni. Es ehhez kell egy kulso adathordozo, amin rajta van az illesztoprogram. Amit le is toltottem innen: [link]


Es a pendrive-on rajta is van, elvileg jo, (maskor jo volt) de valamiert az uj gepemen az uj illesztoprogramot nem erzekeli

2023. jún. 22. 15:26
 3/13 P.O.C. ***** válasza:
A laptop gyártó oldalán lesz a jó illesztőprogram.
2023. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Milyen márkát vettél - Acer vagy más?
2023. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha Acer akkor a BIOS-ban a VDM-et le kell tiltani - a BIOS Main menüjében található, de elvan rejtve. A Ctrl + S gomb megnyomásával látható csak.

https://www.youtube.com/watch?v=4VXi5vlE5UM


Máshogy - az illesztőprogram telepítése "Rapid Storage Technology (RST)" amit vagy itt a youtube-nál vagy a laptopod illesztőprogramjainál tudod letölteni.

https://www.youtube.com/watch?v=Sf7fyJcs5Aw

2023. jún. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#1

Teljesen mindegy, hogy Win.10 vagy 11, mindegyiknél csak így lehet telepíteni ahogy #5 válaszadó írta.


Ezeknél az újabb gépeknél ilyeneket találtak ki, hogy a kevésbé hozzáértő átlag juzerek ne tudjanak op.rendszert telepíteni.


Win.11 telepítésénél az internet kapcsolat is szükséges. Ha nem látszik a wi-fi akkor ez a megoldás. Ha van a laptopon LAN vezetékes csatlakozó akkor avval kell csatlakozni az internethez.

- A WLAN-illesztőprogramot ugyanúgy rá kell másolni a pendrive-ra mint a Rapid Storage Technology (RST) illesztőprogramot.


Parancssor ablak megnyítása: Shift + F10 billentyűk. Parancs:


C:\Windows\explorer.exe & exit


- A rendszer megnyitja a File Explorer ablakot. Keresse meg az USB flash meghajtóra feltöltött illesztőprogramot, majd kattintson rá duplán a telepítés elindításához.

- Miután megnyílt a WLAN-illesztőprogram-beállító varázsló, a folytatás előtt zárja be a File Explorer ablakot.

- A telepítés befejezése után lehet, hogy újraindítás szükséges. - Az én laptopomnál nem kellet.

[link]

2023. jún. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
#6 Én telepítettem újabb gépen teljesen üres SSD-re rendszert és soha nem kellett ezek közül egyiket sem csinálnom.
2023. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 P.O.C. ***** válasza:
#7: Valószínűleg az általad használt telepítőbe már bele integrálták ezt a drivert. Vagy pont olyan laptopokat telepítettél, aminél nincs ilyen vezérlő és a alap Windows is felismeri a háttértárat.
2023. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

#7

Az én Acer Aspire 5 (i5-1135g7) laptopomon is csak így lehetett telepíteni ahogy #5, #6 írta. A tiédben biztos 11. generációs előtti proci van.

2023. jún. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Legalább az Asus olyan rendes a vásárlóihoz, hogy leírása is van ilyenkor, hogy kell telepíteni. Az Acer ilyet nem csinált.

[link]

2023. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!