Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használtan megéri ez a gép...

Használtan megéri ez a gép elfognak futni vele az alábbi játékok Full HD 60 fps-el vagy ennyiért valami laptop?

Figyelt kérdés

Nem akarok egy erőgépet építeni. Laptop azért is elgondolkodtató mert a hordozhatóság néha viszont jól jön. De nem életbe vágó ez sem. Az fontosabb, hogy elmenjenek rajta a játékok normálisan. De ha egy laptop is elég erre akkor inkább azt. És amúgy is van egy Teclast tabletem de az azért csak nem olyan. Mivel nem játszok sokat és akkor sem olyan nagy grafika igényű játékokkal 1-2 játékot leszámítva, ilyenekkel játszom

Valorant, Pubg, Cs:Go, CoD Black Ops 4, Assissin Creed Rogue, Gta 5, Red Dead Redemption 2, Bioshock Infinite, Battlefield 4, Final Fantasy 15 újak közül Star Wars Jedi Survivor, Battlefield 2042, Hogwarts Legacy, Halo Infinite.

Kinéztem egy gépet használtan. Amibe van dedikált videokártya. De tudom kérni az eladótól vga nélkül is mert egy olyan kártya van benne ami olyasmi mint az enyém GTX 1070 Ti. Nekem Titan X van most amit viszont elfogok adni mert 45-47 ezerért megveszi egy barátom ès utána 4-5 ezer forintal drágábban tudok venni RX 5700 XT-t ez tud annyival többet, hogy megérje a csere. A gép egyébként így néz ki:

AMD Ryzen 5 1600AF

ID-COOLING DK-03 RAINBOW

Kolink Unity Nexus ARGB TG Számitógépház

Gigabyte X570S UD Alaplap

960gb SSD

16gb 3600mhz ram

CHIEFTEC Photon 650W RGB tápegység

175K lenne alapból, de ha a vgat nem kérem bele akkor 120-ért megkapom és még ez alá is lehet alkudni kicsit.

Az új vga amit vennék az 1070 ti helyére egy Msi Mech Radeon RX 5700 XT OC


2023. júl. 4. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A lista elejét szerintem elviszi (a titánnal nem biztos, de 5700-al igen), az újak viszont 60 fps alatt lesznek.
2023. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Radeon RX 5700 XT OC mellett az a Ryzen 5 1600AF lesz a gyenge láncszem. A fiam is pont így járt. Vett egy RX 6700-at az 1600AF mellé, aztán rá egy hétre egy Ryzen 5 5600-at, mert az 1600 nagyon visszafogta a videokártyát. Úgyhogy javaslom neked is a processzorbővítést, mert az az 1600AF már lecsúszott a netezős kategóriába.
2023. júl. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 Igen csakhogy az RX 6700 egy RTX 2080 Super és Ti között szereplő vga utóbbihoz közelebb áll. Az RX 5700 XT meg olyasmi mint egy GTX 1080 vagy ha erősebb is valamivel akkor sem egy kategória azért a kettő. A Ryzen 5 1600AF ennek tökéletesen elég még cpu igényes címekhez is. Igaz, hogy az első kettő generáció nem lett egy erő gép. De ennek a kártyának bőven elég az 1600AF am kicsit jobb szerintem mint az 1600X mert ez egy R5 2600 csak alacsonyabb órajeleken.

Amúgy hogyha 50 ezer környékén van a kártya és van rá kereted akkor megéri. Az 1070 Ti-töl nyers erőben észrevehetően gyorsabb. Arra megéri rá fizetni azt a kis felárat a Titan X-hez is. De 60 körül már kapni lehet RTX 2060, 3050 vagy RX 6600-at én lehet beruháznék már azokra ha nyers teljesítményben olyat akarsz ami erősebb akkor RX 6600 minden bizonnyal. De ha Full HD 60 fps a cél akkor mindegy mert régi játékoknál mind alkalmas rá. Pl a Jedi Survivorban RX 5700 XT-vel mediumon kapsz 50 fpst addig pl egy 1070 Ti-vel is még mindig 40-et. De ha már a gépet megtudod venni ennyiért akkor nincs még +10-15 ezres jobb kártyára? A drivere még a 6600-nak is sokkal jobb mint az RDNA1-es kártyáknak.

A többi alkatrész is tök rendben van talán a tápra érdemes figyelni, hogy jól működik e mert nem a legminőségibb darab. De az is rendben van. Hogwartshoz lehet nem ártana majd több ram. Gondolom amúgy az alaplap miatt kerül ennyibe a PC. De semmi baj mert bizony megéri a lap a vrm-je befogad bármit és jól tudsz is oc-zni majd. És ha cput fejlesztesz nem kell bajlódnod amiatt, hogy nincs pci-e 4.0 mint az X470 lapoknál.

2023. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ennek a gpunak amúgy még egy Ryzen 3 2300 vagy I3 8100 is elég lenne. És látom, hogy sima RX 6700 de annak a teljesítménye is jóval 2080 Super fölötti..
2023. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kicsit feleslegesnek érzem azt az alaplapot kifizetni hozzá.
2023. júl. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!