Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD-k és HDD-k két-három órát...

SSD-k és HDD-k két-három órát töltöttek 65-70 fokos környezetben – lehet még őket fontos adatok tárolására használni?

Figyelt kérdés

Vagy inkább vegyek mindegyikből újat a biztonság kedvéért?


A gyártók adatai szerint 60 fokig bírják.


2023. júl. 17. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Be voltak kapcsolva, vagy ez "tárolási" hőmérséklet? Ha nem volt bekapcsolva nézd meg a tárolási hőmérséklet adatokat. Azok általában magasabbak. Egyébként általában bírni szokták ha csak 1x 1x kapnak ilyen meleget.
2023. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szállítás közben nagybátyám bevásárolt, közben meg „szénné ment” minden az autójában...


A HDD-re 60 fokot írnak, az SSD-ket még nem néztem.

2023. júl. 17. 13:01
 3/5 A kérdező kommentje:
3 HDD, 4 SSD, értékük nem kevés. Volt.
2023. júl. 17. 13:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Ki fogja bírni. Ha bizonytalan vagy egy tesztet futass rajta. De nyáron autóban hagyva azt a pár órát ki fogja bírni. Egyébként most néztem néhány HDD-t véletlenszerűen a legtöbbnél a "non operating" vagy "storage" (raktározási) hőmérsékletre 70 fokot enged meg.


Pl.. [link] (teljesen véletlenszerűen kattintottam egy diszkre):

Non-Operating Temperature -40°C to 70°C


De ugyanez egy Seagete Barracuda esetén is. [link]


Nézd meg még egyszer az adatlapot.

2023. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rendben kell lenniük. Amúgy fontos adatok tárolására is bármi.használható. nem az számít, hogy min tárolod, hanem az, hogy milyen biztonsági mentéseket használsz. Legalább három másolat legyen, abból egy távoli/felhőben legyen. Ennyi.
2023. júl. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!