Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a hosszú akkumulátor-üzemid...

Ha a hosszú akkumulátor-üzemidő a fő szempont számomra, akkor jó választás lenne ez a gép [Lenovo IdeaPad 5 15ABA7], vagy van ennél jobb alternatíva is?

Figyelt kérdés

[link]


250.000 Ft körül keresnék új gépet. A fő szempont számomra, hogy normál használat mellett (webböngészés, képszerkesztés, audiodigitalizálás) akkumulátorról kibírjon legalább 6-8 órát.

Ezt ez a gép teljesíteni tudná?


[link]

Ezen az oldalon van hasonló típusról teszt, de a paraméterei mások, nem tudom, mennyire lenne hasonló a bestmark-on kapható típushoz képest a fogyasztás.



2023. júl. 21. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
A tesztben 57Wh-a akkuval szerelt változat van, a linkeden lévő 76Wh-s ami brutál nagy. Ha tényleg 76-os akku van benne akkor számolhatsz 14-15 óra üzemidőre.
2023. júl. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Én árnyalnám a képet, a következőkkel:


A lenovo egy nagy csalódás számomra. Az elmúlt 3 évben friss, ropőgós gépeivel találkoztam és borzalmasak néhány szempontból.


A billentyűzet pl. használhatatlanul kényelmetlen. Több hónap alatt sem tudtam hozzászokni a pici kínai ujjacskákhoz tervezett okádékhoz. Napi szintűek a félregépelések.


Szoftveres hibák generálta hibák is előjönnek (win11-el használva), amit sem a gyártó sem a mikrofos nem javít. Pl. bekapcsolás után (vagy alvó állapotból felébresztés után) minden 5.dik esetben előjön az a hiba, hogy bár az egérmutató mozog, de a kattintásokat kb. 5 mp-ig nem észleli a rendszer. Mindegy, hogy tapipadot használok, vagy külső egeret.


A touchpad egy rakat sz@r. Fejszével hozható csak rendbe.


A műanyag burkolat iszonyat gagyi. Nem csak, hogy könnyen karcolódik és pattog le a festés, de még hajlékonyabb is a kelleténél. Sztem 4-5 év alatt annyira elgyengülhet az anyag, hogy törni fog a kaszni.


Gondold át ezek fényében, hogy mik a preferenciáid! Sőt, élőben is próbálj ki egy hasonló lenovot, vagy pont azt amit szeretnél, hogy ne érjenek kellemetlen tervezési meglepetések.

2023. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Végül megrendeltem.

Holnap fogom tudni kipróbálni.

2023. júl. 27. 14:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!