Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új PC-t vennék, első sorban...

Új PC-t vennék, első sorban 3D modellezni meg kockulni akarok új játékokkal, megéri előre összerakottat venni valahol? Milyen alkatrészeket javasoltok?

Figyelt kérdés

1080p 60fps max monitor mellé lesz, sose voltam oda a szuper grafikákért, de most szeretnék újabb játékokkal is játszani, hobbiból 3D modellezek/nyomtatok kis figurákat.


Nagyjából 500eFt-ig gondoltam, első körben egy AM5 socket-es CPU + 3060Ti olyan egyéb alkatrészekkel, hogy később még egy frissítést, bővítést elbírjon.


Néha néha utamba esett ilyen tech-es videó, hogy új procikhoz specifikus RAM kell meg isten tudja, hogy jól működjenek. (Valami C16 volt emlegetve még a ryzenekhez talán.)

Érdemes előre összerakottat venni mondjuk computerimperium vagy hasonlók?

Kellemetlen lenne, ha nem lehetne hova visszavinni közelbe (vidék...).

Esetleg hozzá értő tudna segíteni itt, milyen alkatrész listában gondolkozzak?


Mondjuk vegyük alapul AMD Ryzen 5 7600X + Nvidia 3060Ti.

Melyik "változata" jobb, hűtés szempontból 3060Ti-ok közt?

Milyen legyen a többi alkatrész, ha később az utolsó AM5 socket frissítésből upgradelem majd egy combosabb nvidia kártyával később?

Hűtés téren értékelném ha renderelés közbe este nem akarna elszállni.


Köszönöm előre is segítségeteket, hozzászólásaitokat.



2023. júl. 23. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:

"Melyik "változata" jobb, hűtés szempontból 3060Ti-ok közt?"


Ami nagy bordás és 3 ventilátoros. Illusztráció:

[link]


A C(L)16-os RAMok AM4-re a régebby Ryzenek alá ajánlottak. A 7600X-hez valami 6000/6400-as RAM kell és ott is jó lenne az alacsonyabb CL szám, de azok irreálisan drágák sokszor. A CL36 elmegy.


Prociból nem feltétlenül szükséges a 7600X-et venni, a 7600-hoz adnak egy gagyi, de használható hűtőt, kb ugyanúgy teljesít a két proceszsor és az X nélkóli olcsóbb pár ezressel.


Ha össze tudod magadnak rakni akkor megrendeled és összerakod. Ha nem tudod akkor összerakatod valahol. A vidéki nagyobb településen is vannak boltok.

2023. júl. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Valószínűleg az lesz, hogy helyi szervizes / számítógép boltba megkérdezem összerakják-e.

Csak azért voltam kiváncsi, hogy pl milyen alaplapot, méretű tápot érdemes venni ha hosszútáv illetve bővítés tervben lesz majd.

Alaplapok árai is elég változatosak.

A CPU hűtő nem tűnik fontosnak, az amit adnak hozzá úgy se lesz elég, fontos nekem, hogy hosszú nagy terhelés alatt is relatíva halkan bírja.

Víz hűtést sose láttam még élőbe, esetleg ezzel valakinek itt van tapasztalat?

Láttam ilyen "all in one" coolereket árulnak már, nem kell csövezni meg minden.

2023. júl. 23. 23:50
 3/9 anonim ***** válasza:

"Víz hűtést sose láttam még élőbe, esetleg ezzel valakinek itt van tapasztalat?"


Az olcsó szar, a jó meg drága.

2023. júl. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

7600-ra nem tennék vizet, ha hosszútávon halkan akarod hűteni, valami nagyobb toronyhűtő, nagyobb ventivel halkan megoldja ezt a problémát (nagyobb ventilátor-->kissebb fordulat--->kissebb zaj)


Lapokból felesleges elszálni 50-70e körül már vannak értelmes B650 lapok abból vennék alá.



Tápból se kell hű de valami egy 20-30 közötti seasonic

3060-hoz

[link]


Ha meg valami 2x8 pines komolyabb kártyát raknál bele.

Akkor ilyen 650w környéki tesóját.

2023. júl. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vga inkább valami modernebb legyen RTX 4060, 4060 Ti, RX 7600 ha kell a vram akkor RX 6700/6750 XT. 4060 Ti-böl is van mondjuk 16gb de kitudja mennyi pénzért lesz itthon. De 1080p felbontáshoz főleg 60hz monitorhoz nem feltétlen szükséges. Az, hogy a Last Of Us kifuthat belőle és pár fpst eldob az más dolog. RTX 4060 igyis 60 felett viszi.

És 3D modellezni eredetileg egy 6 magos cpu sem a leggyorsabb. Mondanám, hogy legyen Ryzen 9 5900/5950X vagy I5 13400/13500. De ha úgyis csak hobbi szinten csinálod arra elég a 7600 gond nem lesz vele. Legalább lesz lehetőséged fejleszteni akár újabb Ryzen 9 3D-re is majd.

2023. júl. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
A 3060ti semmivel sem rosszabb, mint az a fos 4060. Sőt, konkrétan gyorsabb.
2023. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ragaszkodnék az Nvidiához jelenleg, a 4000-es széria maga a borzalom ár/érték arányban, a 3060Ti-nél pedig a 8GB VRAM elég hamar bottleneck lesz (egy Last of Usnál már most is elhasal emiatt). Azonos áron van jobb ajánlat AMD-től, és nem kell tőlük félni, a régi driver problémás előítéleteket már sok éve kinőtték, és hatékonyságban sincsenek lemaradva. Ray Tracingben igen, amit mindenki döntsön el maga mennyire érdekli
2023. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


Az AMD videókártyával a pandémia során (RX580) megszívtam valami gyári hibás volt aztán pénzt kaptam vissza nem szervizt... Az meg mikor 2-3x annyiba került már a kártya mint az eredeti ára elég nagy tökön rúgás volt.

Azóta is egy gyengébbet használtam, viszont 3D-hez (blender) számít az nvidia cuda tech is, szóval a negatív tapasztalat illetve a pozitív nyújtott érték végett kitartok az nvidia mellett.

Egyenlőre a 3060TI bőven elég lesz arra amire kell, úgy tervezem, hogy ha majd esetleg keresek annyit hobbi modellezgetésből, hogy összejön az ára, majd a következő szériából 50XX ha lesz olyan, bővítem az AM5 socket utolsó frissítésével együtt.


4-es válaszoló, köszönöm szépen az információt.

Az ajánlott seasonic egy kicsivel drágább moduláris változata mellett döntöttem.

A vízhűtésről pedig lemondok.


5-ös válaszoló neked is köszönöm az ajánlatokat, viszont bizony hobbi szinten nekem a sokkal kevesebbel is beértem eddig, csúcs munka gépet majd ha egyszer esetleg ebből a hobbiból meg is élek. :D

2023. júl. 24. 16:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem ismerek olyan boltot ahonnan megéri előre összerakott PC-t vásárolni. Kivéve persze ha csak netezésre kell, arra kb bármi jó. A legtöbb boltban vagy pofátlanul túlárazott setupokat találsz, vagy az olyan """jelentéktelen""" alkatrészeken spórolnak, mint például a tápegység.
2023. júl. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!