Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Működni fog így ez a headset?

Működni fog így ez a headset?

Figyelt kérdés

Vettem egy headsetet, és csak a kicsomagolás után derült ki, hogy két jack csatlakozója van (hangszóró és mikrofon). Egyik gépemen sincs már külön mikrofon bemenet. Lehet kapni Y adaptert, aminek két be- és egy kimenete van? A laptop hangszóró portján érzékelni fogja a mikrofon jelét?

Legszívesebben visszavinném, mert sem a dobozon, sem a bolt honlapján a termékismertetőben nem látszik ez az információ.


2023. aug. 21. 20:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Helyesbítek: az adott modell még fent sincs a webshopban.
2023. aug. 21. 20:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet kapni ilyen kábelt és működni fog, csak először a headsetet kell bedugnod az adapterbe és utána az adaptert a laptopba, hogy érzékelje a mikrofont. Asztali gépeken a külön jack a standard és ez jobb is, mert nem osztozkodnak a földön és sztereó mikrofont is támogat, bár ilyesmi csak nagyon drága headseteken van. Szóval a minőségi headseteknek külön csatlakozója van. A laptopok helytakarékosságból váltottak, ami nem jó irány, mert a telefonokkal ellentétben van rajtuk hely bőven és azokkal ellentétben lenne igény minőségre.
2023. aug. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Most néztem, hogy kb. 1500 forinttal drágábban lehet kapni USB csatlakozós változatot, lehet hogy egyszerűbb lesz becserélni egy ilyenre, mint külön szerezni egy Y-adaptert. Tényleg körültekintőbbnek kellett volna lennem, csak nem gondoltam hogy ez a megoldás még létezik.
2023. aug. 21. 22:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Frissítés: szerencsére önmagában is működik a cucc. A fejhallgató csatlakozót dugtam be a laptop jackbe, és egy Skype beszélgetésben mindkét irányban volt hang rendesen.
2023. aug. 22. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!