Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyenkor nem történt adatveszt...

Ilyenkor nem történt adatvesztés, sérülés, ugye?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Külső adathordozóra megtörtént a fájlok, mappák másolása. (Jelezte a készülék is, hogy teljesen végzett, 10 villogással.)


De nyitva volt egy ablak a külső adathordozó tartalmával, amikor a biztonságos leválasztást választottam, és az ablakból eltűnt a külső tartalom (természetesen, hiszen leválasztottam), és megjelent a külső adathordozó ikonja, kis piros x-szel a sarkában.


Attól, hogy nem zártam be az ablakot a biztonságos leválasztás előtt, ugye nem károsodtak az átmásolt fájlok?


Előre is köszönöm!


2023. aug. 25. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amikor a hardver biztonságos eltávolítását választod, a windows mindent elintéz szoftveresen (Bezárja az ablakokat, leállítja a lemezzel kapcsolatos folyamatokat), és miután azt írja, hogy a hardver biztonságosan eltávolítható, akkor húzható ki.
2023. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez Linux, talán Ubuntu. Nem zárta be az ablakot, de az adathordozóra teljesen megtörtént a másolás, és a biztonságos leválasztás is megtörtént, csak az ablakot elfelejtettem bezárni.
2023. aug. 25. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem történt.

Ettől függetlenül például sha1 lenyomatot érdemes lehet készíteni ennek ellenőrzéséhez. Az sha1 hibadetektálásra használható.

Lehet pl. double commanderrel is ubuntu alól.

Parancssorban az aktuális mappából ha a.sha1 az sha1 készítendő fájl neve:

find -type f | xargs -d '\n' sha1sum | tee a.sha1

Ellenőrzéshez : sha1sum -c a.sha1

Ezen fájlt is oda lehet másolni ugyanabba a relatív útvonalba és lehet ellenőrizni is.

2023. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. aug. 25. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!