Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot/notebookot...

Milyen laptopot/notebookot ajánlotok munkára?

Figyelt kérdés

Webáruház (WooCommerce) adatok feltöltése, szerkesztése, javítása, sok ablak, Chrome fül megnyitással a felhasználási cél.

A mostani laptop öreg és lassú.

A nagy és jó kijelző fontos, nyilván a processzor sebesség és a memória is,nem tudom érdemes lehet-e érintőképernyőset nézni vagy szükségtelen.

Konkrét típusokat is várok, emellett véleményeket, javaslatokat. Köszönöm.



2023. szept. 8. 23:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Használtban gondolkozom, keret 100e, de nem lenne baj, ha olcsón lenne.
2023. szept. 8. 23:34
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Mivel azt irod fontos, hogy nagy legyen a kijelzo, ezzel kilotted a hasznalt uzleti laptopok 80%-at, vagyis a 14”-osakat.


Par konkret 15”-os tipus 100 ezer alatt:

[link]

[link]


En a helyedben nem vennek erintokijelzost, inkabb arra figyelj oda hogy SSD legyen a gepben. A processzor ilyen felhasznalasra teljesen mindegy hogy milyen. Ha tenyleg iszonyatosan sok ablakod van megnyitva, akkor erdemes elgondolkozni a memoria bovitesen 16GB-ra.

2023. szept. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi és amennyiben bevállalom a 14"-t?

Alapvetően i7, 16GB célszerű lenne, de lehet felesleges erre az i7?

2023. szept. 9. 07:35
 4/13 A kérdező kommentje:

Mit szólsz pl ehhez?

[link]


Igaz, ez 2in1.

2023. szept. 9. 07:37
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Először is sajnálom, hogy még nem indult be az a retek webáruház, és csak ennyi van laptopra. Remélhetőleg lassan lesz már valami. Kéne.


Mindenképp akkor egy régebbi, de 8. gen feletti, üzleti kategóriás gépet javasolnék (4 mag legalább).

Kb dell latitude, hp elitebook, lenovo thinkpad szériák.


Magyar billentyűzet lehet fontos még. A legtöbb ilyen gép külföldről behozott. De matricát szoktak adni hozzá, kb ezresért, van ahol fel is rakják. Háttérvilágításos magyar bill lenne a legjobb.


A többi:

Fullhd kijelző (vagy magasabb felbontású)

8+GB RAM

250GB SSD környéke (bár ugye ez és a ram könnyen cserélhető, nem feltétlenül befolyásolnak bármit is)


Érintőkijelző érdekes feature, de én nem jöttem rá, hogy miért jó egy laptopon. Párom kapott ilyen munkagépet, szóval használgattam én is délutánonként... cuki dolog, de.. szóval nem ad hozzá semmihez 😃


Hardveraprón nézelődj. Egyes kereskedők skár egy éves garit is vállalnak. De a legtöbb az max fél év. Ha meg valami magánszemélytől veszed, akkor nyilván az max egy próbagari.


Ilyesmiket

[link] (azt nem látom... szerintem matricázott a bill, de kérdezz rá. Meg kell lennie olcsóbban is, mert múltkor 70-ért néztem 8250U procis laposokat is.)

2023. szept. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
HP Probook, Elitebook, Dell Latitude, Lenovo Thinkpad jó irány. i5/i7, 16gb ram, és elégedj meg a 14”-al mert ezek a business gepek legtobbje az. :)
2023. szept. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm.

ThinkPad-et már használtam, T450s, de a legmagasabb felszereltséggel, i7es processzor stb.

2023. szept. 9. 09:40
 8/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
43%

munkara nagyon kismeretu es kisfelbontasu egy ilyen olcsokategorias gep

100 is tul olcso hogy akarsz megolcsobbat?

foleg hogy "felsokategoriast" emlegetsz


megoldas lehet hogy kulsomonitort hasznalsz hozza, csakhogy az is penz... es laptopon sokszor sporolnak normalis megjelenito kimeneten szoval...


persze kompromiszummal ellehet lenni barmivel,

ha tenyleg arra kell amit irsz hogy bongeszo fusson

akkor a ram a legfontosabb inkabb, 16GB koruli nem art tehat


proci ha normalis nem lesz gond ocska (regebbi) de normalisabb i3 is birja a sok fulet futatni, nemhogy egy jobbfele i5, de akar amd Ryzen tol se zarkozz el persze ha kapni ennyiert...

2023. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

pl az a yoga 2in1 nem is olyan borzalmas

de i7 ne teveszen meg U vagyis extra energiatakarekos


es "igyhat" (ez esetben legalabbis) lenyegeben i3 kategorias "i7" rol van szo, vagyis 2magos 4szalas procirol


szoval eleg gyenge, de mint irtam birnia kell(ene) a sok fulet is


sokszor lehet szoftveres gond is mogotte ha akadozik, osszeomlik stb. "nem birja"

vagyis joval erosebb (tobb magossal) is ugyanugy megeshet

inkabb a regisege elavultsaga a gond akkor, egyszeruen modern procikhoz tervezik bongeszoket is sajnos


mas bongeszot is erdemes kiprobalni, van jopar

2023. szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Közveszélyes Kontár:

Valami kicsit félrement. 100.000Ft valóban nem sok, de ahogyan látod, használtban gondolkozom, s használt laptopokból rengeteg van, elég jó áron, persze csak úgy, mint asztali pc-kből. A laptopoknál kicsit nehezebb a helyzet, mert nagyon sokba ugye integrálva vannak a dolgok, nem lehet csak úgy bővíteni. Így van ez a mostani laptoppal, amit cserélni kényszerülünk, egyébként a páromé. Egyetlen előnye a 15".

100 alatt a hardverarón elég jó kis gépeket lehet kapni, de sajnos nem értek a laptopokhoz. Melyik a megbízható, melyik márkát nem szabad megvenni, mert gagyi konstrukció stb. Ezért kértem segítséget.

Felsőkategóriást nem említettem. A legmagasabb felszereltség kifejezést használtam egy Lenovo Thinkpad T450s-el kapcsolatban. A T450s-t mint megannyi más típust különféle paraméterekkel árulták, ez az erősebb verzióból való, bár még ebben is egy i7-es 5. generációs U proci van, ugyanakkor van mellette memória és nincs agyonterhelve. Ezt viszont nem használhatjuk arra a munkára.

De ezek mind nem lényegesek, csak azért írom le, hogy félrement a kommunikáció kicsit.

Külső monitor van. Szép nagy, lehet rajta dolgozni, azért van meghagyva, ezért is írtam, hogy "ha bevállalom a 14"-t", mert lehet, hogy kompromisszumokra lesz szükségem, de jobban szeretném, ha 15"-os lenne, így nincs helyhez kötve az ember.

Egyébként bluetooth billentyűzet is van. :)

Nem tudom azt, hogy a 14" vagy a 15" a kurrensebb, használtpiacon melyik drágább, hiszen egy hordozható eszköznél nem feltétlen előny a nagy méret.

Köszi a tanácsokat, magamtól az i3-at kilőttem volna, de azért próbálok i5-öt nézni, de akkor fontos, hogy ne legyen U (nem gondoltam, hogy ennyit vesz vissza a teljesítményből, hogy egy jobb i3-nak felel meg akár az i7 U).

Nem, össze nem omlik a mostani sem, van rajta egy szép friss oprendszer, nincs teleszemetelve, de azért a 2x2GB ddr3 és az eMMC, na és persze a 2 magos celeron proci sem teszi igazán alkalmassá munkára. Mondjuk pl. az akkuja kiváló, de természetesen hálózatról fut legtöbbször. :)


Köszi a segítséget, ha látsz valami jót, likeld be bátran! :)

2023. szept. 9. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!