Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik tápegységet érdemes...

Melyik tápegységet érdemes választani Seasonic G12 750W vagy Seasonic B12 850W?

Figyelt kérdés
Azt olvasom fórumokon, hogy a B12 éri meg G12 nem. Akkor még annyira sem ha ugyanazon az áron több Wattot kapsz a B12-vel. Ha kisebb fogyasztású gép akkor is. A B12 mellé lazába betehető a mostani legnagyobb fogyasztású gamer kártya is. 700-800W már húzós lehet. Meg nagyon kicsi a minőségbeli különbség a g javára. Amit a B nem bír azt a G sem fogja. És hiába Gold az sem ad hozzá sokat a minőséghez. A B ellen azt hozzák fel sokan, hogy nem a Seasonic gyártja és akkor lehet nem biztonságos. I9 9900, B360 lap és Evga RTX 3080 Ti mellé keresek új tápot. Az 550W tápom még alacsonyabb kártya órajelekkel bírja csak. De így szerintem nincsen meg 4K felbontáson dlss és ray tracing mellett az a teljesítmény ami kellene.
2023. szept. 17. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
B12-re sem volt panasz és ajánlott tápok között van. 750W-os tápot ajánlanak a 3080Ti-hoz, így egyikkel sem fogsz mellé szerintem.
2023. szept. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Teljesen mindegy, én a G-t választanám a Gold cert miatt, de a B12 is kiváló táp.
2023. szept. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert igazuk van, a G12 kb. ugyan azt tudja csak többért.

Ha jobb táp kell a B12-nél akkor Corsair RMX/Chieftronic Powerplay irányban érdemes nézelődni.

Alatta messze a legjobb táp a B12.

2023. szept. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!